Aby żyć trzeba

zwyciężyć strach

11 marca (piątek) , 17 śmiałków z Fundacja " Pokonaj raka " ​planuje​ zdobyć szczyt Babiej Góry (1725 m n.p.m). Do ekipy dołączył ​himalaista​ Adam Bielecki. Grupa planuje wejście w stylu alpejskim​.​ To twardziele. Przeciwności losu nie są dla nich żadną przeszkodą. Atak szczytowy planowany jest rankiem 12 marca (sobota), jednak wszystko zależy od okna pogodowego. ​

​ Na fanpage'u Stegu - inspired by natura oraz Fundacji " Pokonaj raka " będziemy relacjonować na bieżąco postępy w wyprawie. Trzymajcie mocno kciuki za ekipę i przyjazną pogodę!

Pomysł wyprawy " Diablak Stegu Expedition 2016 ", narodził się niemal jednocześnie po ogłoszeniu przez himalaistę Adama Bieleckiego wyprawy " Nanga Stegu Revolution 2015/16". Czyli pierwszego zimowego wejścia na jeden z 2-ch niezdobytych ośmiotysięczników zimą Nanga Parbat. Rewolucyjność wyprawy, a zatem jej plan zakładał zdobycie Nangi w stylu alpejskim. Mały zespół mieli tworzyć:

ADAM BIELECKI – polski taternik, alpinista, himalaista, pierwszy zimowy zdobywca ośmiotysięczników Gaszerbrum I i Broad Peak oraz zdobywca K2 i Makalu.

JACEK CZECH – licencjonowany instruktor wspinaczki skalnej , taternictwa i alpinizmu PZA, trener wspinaczki sportowej, absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach, ponadto instruktor sportu w zakresie wspinaczki na sztucznych ścianach, wspinaczki wysokogórskiej, narciarstwa, pływania i gimnastyki, sternik jachtowy i motorowodny, ukończył podyplomowe studium korekcji wad postawy, sędzia zawodów wspinaczkowych PZA, członek Klubu Wysokogórskiego w Katowicach oraz Klubu Skialpinistycznego Kandahar z Katowic, były Selekcjoner Kadry Narodowej w Narciarstwie Wysokogórskim.

NANGA PARBAT położona jest w zachodniej części Himalajów wysokich, na obszarze Kaszmiru w północno-wschodnim Pakistanie. Nanga Parbat ma wysokość 8 126 m n p m Nazwa Góry jest mianem kaszmirskim, wywodzi się z sanskrytu i znaczy " Naga Góra ".

Osoby doświadczające choroby nowotworowej oznaczają się niezwykłą siłą, wolą walki, nieraz w swych zmaganiach przychodzi im stawić czoło największym wyzwaniom.

Tak też się stało i tym razem.

Skoro szykuje się wyprawa na Nagą Górę to my ruszymy na Babią Górę, w ten sposób damy wiarę i nadzieję wszystkim zmagającym się z przeciwnościami losu.

Zaprosiliśmy do współpracy sponsora & media uczestniczące w wyprawie na Nanga Parbat. Udało się !!!

BABIA GÓRA to masyw górski w Paśmie Babiogórskim należącym do Beskidu Żywieckiego w Beskidach Zachodnich. Najwyższy szczyt to Diablak, mający wysokość 1725 m n p m.

Zaprosiliśmy do projektu Adama Bieleckiego & Jacka Czecha, którzy wraz z grupą 17 śmiałków wyruszyli z bazy Markowe Szczawiny w kierunku Szczytu. Zgodnie z planem zdobywali Górę w stylu alpejskim, z bazy wprost na Szczyt. Podopieczni naszej FPR to prawdziwi twardziele, mają już za sobą pokonanie: raka piersi, żołądka, chłoniaka mózgu, raka jajnika czy amputacji nogi na skutek raka kości. Atak szczytowy zaplanowano na 12 marca br ( sobota), jednak wiele zależy od okna pogodowego. Babia Góra zwana jest Królową niepogody. Równie zmienna jak pogoda w Himalajach. Tak się też stało i tym razem, od początku pogoda nierozpieszczała uczestników, śnieg z deszczem, spora minusowa temperatura, mgła i lód towarzyszyły do końca. W konsekwencji do grupy śmiałków dolączyli przewodnik Marcin - z GOPR BESKIDY & ratownicy. Kidy dzielnie mineliśmy przełęcz Brona na wysokości 1408 m n p m rozpętało się piekło w kopule podszczytowej.

Dla nas najwaźniejsze jest bezpieczeństwo. Osoby kierujące wyprawą postanowili dalej nie ryzykować. Adam Bielecki tak napisał w końcowym komunikacie: " Wyprawa zakończona sukcesem! Szczęśliwie zeszliśmy do bazy. Zdaliśmy egzamin z pracy zespołowej ale warunki na miarę zimy w Karakorum zmusiły nas do odwrotu pomimo tego że szczyt był już blisko. Diablak niczym Nanga - nie dla nas w tym roku! Już teraz planujemy odwet!!!

Autorem zdjęć jest:

PAWEŁ KOSICKI, fotograf niezależny, mieszka w Poznaniu.
Należy do Związku Polskich Artystów Fotografików.
Absolwent Warszawskiej Szkoły Filmowej.

 http://www.stegu.pl/marka/aktualnosci/art,141,diablak-stegu-expedition-2016.html

http://www.polskieradio.pl/43/279/Artykul/1596581,Pokonaj-Raka-zabierz-go-na-szczyt

http://www.przegladsportowy.pl/adam-bielecki-zdobyl-dwa-osmiotysieczniki,artykul,668562,1,13283.html

https://www.facebook.com/stegupl/?fref=ts

https://www.youtube.com/watch?v=fbyThhGEVVc

Image

Fundacja Pokonaj Raka!

ul. Legionów 107 "D" / 15
81-472 Gdynia

KRS: 0000 387 370
Numer konta: 83 1240 5354 1111 0010 3987 9801

Opowiedz swoją hisorię

To miejsce jest dla Ciebie!Osoby, która chce się podzielić swoim doświadczeniem w walce nie tylko z chorobą lecz również z codziennością. Dzięki Tobie i Twojej historii wiele osób nie będzie się czuło samotnie

Jesteśmy członkiem

Image