Aby żyć trzeba

zwyciężyć strach

Wojtek

W trakcie nauki w technikum odczuwa zawroty i bole glowy. Diagnoza wykazuje guza pnia mózgu. Natychmiastowa operacja. Po roku w trakcie pisania matury kolejna operacja..po czym broni dyplomu. Po tych dwoch operacjach stan się pogarsza, wystepują liczne deficyty i dolegliwości m.in. niedowład nogi, paraliż nerwu twarzowego, problemy z mówieniem i utrzymaniem równowagi, kłopoty z pamięcią. Intensywna rehabilitacja cofa część objawów. Zmiany są oporne na chemio i radioterapię. Lekarze chcą operować co roku. Wojtek rezygnuje z tej propozycji...przecież tak niedawno brał udział w samochodowych Mistrzostwach Polski, był radosnym nastolatkiem z pasja do samochodów. Postanawia skorzystać z innych metod leczenia: medycyny chińskiej i diety makrobiotycznej. W ubiegłym roku kolejna zła informacja...guz slinianki przyusznej, kolejna operacja. Udaje się, powoli wraca do zdrowia, poznaje wspaniałą kobietę..Anię, zakłada rodzinę, na świat przychodzą córki: Ola i Wiktoria. Pozostaje aktywny zawodowo. Z sukcesem skończył Akademię Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku.

 Piotr

Piotr T., tuż przed podjęciem pierwszej pracy usłyszał diagnoze "nasieniak", te słowa zabrzmiały dla Piotra i Jego bliskich dość abstrakcyjnie, przecież wczesniej zaobserwował u siebie jedynie powiekszone jądro. Zapada decyzja o natychmiastowym usunięciu jądra. Po tomografie jamy brzusznej okazuje sie, że są przerzuty na wezły chłonne ( najwieksze dochodzą do wielkości 4,5 cm). Piotr przechodzi 4 cykle chemioterapii BEP, które spowodowały, że węzły się zmiejszyły. Lekarze proponuja dla pewności kolejną operację wycięcia wszystkich powiększonych węzłów chłonnuch. Piotr nie poddaje się, walczy i wygrywa walkę z rakiem. Po powrocie do zdrowia udaje sie obronnić prace magisterską na Politechnice Gdańskiej. Dziś Piotr pracuje jako inzynier budowy. Od 16 lat trenuje amatorsko kolarstwo górskie, startuje w wielu zawodach, a wolny czas poświeca na górskie wedrówki, głównie w Tatry. w Alpach już był....:) ale pozostało jedyne marzenie do spełnienia...Mont Blanc. Chciałby dołączyć do naszej ekipy, aby swoją obecnością pokazać, że po nowotworze można normalnie żyć, uprawiać podobnie jak Lance Armstrong kolarstwo i inne sporty. pracować i spełnić najwazniejsze zadanie dla mężczyzny....zostac Ojcem....to marzenie dla Piotra spełni się we wrzesniu..:)

 Wojciech

Instruktor wysokogórski Polskiego Związku Alpinizmu. Uczestnik wielu wypraw wspinaczkowych m.in. w Himalajach,, Andach i Alpach. Trzykrotny zdobywca najzimniejszej góry naszego globu Mc Kinley (Alaska). Dwunastokrotny zdobywca Mount Blanc. Odpowiedzialny za przebieg "akcji górskiej".

 Jerzy

 Przewodnik - asystent Wojtka, wspinacz i taternik, doświadczony eksplorator skalnych ścian oraz górskich turni, zdobywca Mont Blanca, w "kontakcie" z liną od ponad 10 lat, w górach odnalazł swoje przeznaczenie.

 Katarzyna

 Autorka projektu. Szczęśliwa mama Piotra i Maksymiliana. Podróżniczka, alpinistka amatorka. W ciągu 22-miesięcy brała udział w ośmiu wyprawach na najwyższe Góry wszystkich kontynentów z pełnej Korony Ziemi. W sierpniu 2009 roku wciągu czterech dni zdobyła osiem Szczytów ponad czterotysięcznych leżących w masywie Monte Rosa, należących do Koronki Ziemi.

 Aneta

 Dokumentalistka wyprawy. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Na co dzień, uprawia filozofię świadomości. Największą w niej wartością jest wolność. Uzależniona od adrenaliny; ciągle szuka jej nowych źródeł. Pasję do gór odkryła niedawno, rozpoczynając w 2009 roku kurs taternicki w Klubie Wysokogórskim „Trójmiasto”. Amatorka fotografii i jazdy na rowerze. Zaraża śmiechem i nieziemskim poczuciem humoru.

 Piotr

 Lekarz wyprawy. Z zawodu lekarz, stopień naukowy dr n. med., pracownik PAM w Szczecinie. Z górami związany do dawna. Aktywny członek Grupy Karkonoskiej GOPR oraz PTTK. Wielokrotny zdobywca najwyższych szczytów górskich na Kaukazie, w Andach, Alpach, Atlasie Wysokim. Piotr będzi

Image

Fundacja Pokonaj Raka!

ul. Legionów 107 "D" / 15
81-472 Gdynia

KRS: 0000 387 370
Numer konta: 83 1240 5354 1111 0010 3987 9801

Opowiedz swoją hisorię

To miejsce jest dla Ciebie!Osoby, która chce się podzielić swoim doświadczeniem w walce nie tylko z chorobą lecz również z codziennością. Dzięki Tobie i Twojej historii wiele osób nie będzie się czuło samotnie

Jesteśmy członkiem

Image