Aby żyć trzeba

zwyciężyć strach

Onko Tour 2016 pod patronatem i z udziałem Czesława Langa rusza 01 sierpnia 2016 roku z Elbląga. Kolarstwo obok Gór jest naszą drugą miłością. Uczestnicy będą mieli do pokonania ok. 400 km trasą Green velo.

 Jako FPR od paru lat realizujemy autorski projekt: "Szczyty życia". W tym roku ruszamy z nową aktywnością. Nasze projekty poprzez aktywność silnie sportową mają za zadanie pokazać, że RAK to Diagnoza, że po chorobie można żyć pełnią życia. Od wielu lat aktywnie działamy w górach, a tym razem po raz pierwszy stawiamy na kolarstwo gdyż od samego początku istnienia Fundacji kolarstwo jest naszą drugą miłością obok Gór.

Ruszamy 01 sierpnia br pod patronatem i z udziałem Czesława Langa. Srebry wicemistrz olimpijski i organizator Tour de Pologne będzie obecny na dwóch pierwszych etapach.

W dalszych etapach swój udział zapowiedział dyrektor sportowy Polskiego Związku Kolarskiego. Pomimo emocji związanych z udziałem Podopiecznych w Rio obiecał pojechać z Nami.

Jeśli Osoby mające za sobą mrok choroby nowotworowej pokonają swoje ograniczenia pomogą w ten sposób wszystkim tym, przed którymi decyzja "walki o własne życie" nadal tkwi w głowie. Taka aktywność jest również formą profilaktyki. Jeśli my, zdrowi zobaczymy/ usłyszymy do jakich czynów zdolni są, Ci, których choroba nie oszczędzała nie będziemy lękali się pójść na badania. W ten sposób miliony pieniędzy wydane na profilaktykę będą precyzyjniej wykorzystane. Skorzystamy z bezpłatnych badań mammograficznych, badań przesiewowych. Rak szyjki macicy to jedyny nowotwór, który może być prawie całkowicie wyeliminowany poprzez kompleksową profilaktykę. Świadomość wśród mężczyzn jest równie bezcenna. Wiele ograniczeń jest w naszych głowach. Przełamując widmo lęku i strachu w sposób właściwy wpłyniemy na wydawanie publicznych pieniędzy.

Masz szansę przeżyć piękne chwile z wybitnymi sportowcami. Od 01 sierpnia br do 07 sierpnia działać będziemy na terenie Warmii i Mazur. Tegoroczny Onko Tour 2016 zakończymy w Suwałkach, czyli już na terenie województwa podlaskiego w sobotę 06 sierpnia br.

Do przejechania mamy ok 415 km przez 6 dni pokonując 1380 m przewyższenia. Oto nasze etapy:

01 sierpnia br poniedziałek trasa Elbląg - Frombork

02 sierpnia br wtorek trasa Frombork - Pieniężno

03 sierpnia br środa trasa Pieniężno - Lidzbark Warmiński

04 sierpnia br czwartek trasa Lidzbark Warmiński - Węgorzewo

05 sierpnia br piątek trasa Węgorzewo - Stańczyki

06 sierpnia br sobota Stańczyki - Suwałki

07 sierpnia br niedziela powrót do Elbląga

Na trasie naszego tegorocznego ONKO TOUR 2016 będziemy zachęcać mieszkańców do badań. Poza prezentacją naszych wieloletnich aktywności to profilaktyka będzie naszym głównym celem. Mamy w przygotowaniu również broszury nt. temat.

Pasja jest siłą i motorem naszego życia. Zdarza się, że życie wielokrotnie wystawia nas na próbę. mimo przeciwności potrafimy wykrzesać moc aby żyć, żyć i optymistycznie patrzeć w przyszłość. Poprzez wyprawę chcemy wesprzeć Nicholasa. To tegoroczny maturzysta, który cierpi na wyjątkowo rzadką odmianę polineuropatii ( choroba ruchowa, przez którą jest przykuty do wóźka ), ale jest wielkim fanem kolarstwa, a szczególnie Tour de Pologne, Tour de France, Giro di Italia. Wielką sympatią daży również duet komentatorów, najlepszy na świecie: Panów - Tomasza Jarońskiego i Krzysztofa Wyrzykowskiego.

Podczas wyprawy ONKO TOUR 2016 biedziemy zbierać pieniądze na dalsze leczenie 15 letniego Krystiana. Oto historia Krystiana Jackowskiego. Krystian w sierpniu skończy 15 lat, mieszka w Olsztynie, w lutym tego roku zachorował na ostrą białaczkę limfoblastyczną na skutek czego doznał kompresyjnego złamania kręgosłupa w trzech miejscach. Obecnie przebywa w Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie na leczeniu chemioterapią. Jego pasją jest sport.

Choroba rodziców zaskoczyła do momentu postawienia diagnozy nic nie zapowiadało tak poważnej choroby. Wszystko zaczęło się od tego jak w połowie stycznia Krystian zaczął narzekać na ból w plecach, wizyta u lekarza rodzinnego nic poważnego nie wykazała jedynie co stwierdzono to lekkką skoliozę łopatki i skierowanie do poradni rehabilitacyjnej, tam również została potwierdzona diagnoza skoliozy, ale ból został i z każdym dniem nardziej się nasilał leki przeciwbólowe nie pomagały. Od czasu do czasu narastała niespodziewana gorączka więc Krystian trafił do lekarza rodzinnego. Po tej wizycie otrzymał skierowanie na oddział neurologii. Po wykonaniu szeregu badań został przeniesiony na oddział onkologiczny i 10 lutego usłyszał diagnozę białaczka.

Szok dla wszystkich, rozpacz, panika i do dnia dzisiejszego trudno w to uwierzyć, ale Rodzina jest pełna nadziei i walczy o życie i zdrowie Syna i Brata.

ZACHĘCAMY DO WPŁAT NA DALSZE LECZENIE KRYSTIANA

 

Image

Fundacja Pokonaj Raka!

ul. Legionów 107 "D" / 15
81-472 Gdynia

KRS: 0000 387 370
Numer konta: 83 1240 5354 1111 0010 3987 9801

Opowiedz swoją hisorię

To miejsce jest dla Ciebie!Osoby, która chce się podzielić swoim doświadczeniem w walce nie tylko z chorobą lecz również z codziennością. Dzięki Tobie i Twojej historii wiele osób nie będzie się czuło samotnie

Jesteśmy członkiem

Image