Aby żyć trzeba

zwyciężyć strach

W niedzielę 04 września br przy Centrum Onkologii - Instytut im. Marii Skłodowskiej Curie w Warszawie odbył się IX Onkobieg 2016 - Razem dla Zdrowia !!! Solidaryzując się z Osobami doświadczającymi chorób nowotworowych nie mogło i nas tam zabraknąć. Nasz udział poczuliśmy jako wyróżnienie.

 Inicjatorkami naszego udziału były nasze Podopieczne: Magda & Kasia z Warszawy.

Organizatorem Onkobiegu było Stowarzyszenie Pomocy Chorym na Mięsaki Sarcoma i Fundacja United Way Polska. Biegł dedykowany był wszystkim zmagającym się z chorobą nowotworową. Udział był bezpłatny. Biegł rozpoczął się o godzinie o godzinie 13.30 trwał 60 minut, a każdy uczestnik mógł pokonać dowolną liczbę okrążeń trasy, który wynosi 1350 metrów wokół Centrum Onkologii.

W imprezie mogły brać udział: dorośli i dzieci, zdrowi i chorzy, poruszający się samodzielnie lub za pomocą sprzętu wspomagającego takiego jak: wózek inwalidzki, wózek dziecięcy, łyżworolki a nawet hulajnoga. Każdy uczestnik sam decydował o całkowitym czasie przebywania na trasie Onkobiegu jak i technice czy też stylu swego uczestnictwa.

W ramach darmowego pakietu organizator gwarantował łącznie tysiąc koszulek, medale, wodę oraz mnóstwo pozytywnej energii, my dołożyliśmy swoją. Nie zabrakło też atrakcji dla najmłodszych i muzyki. Rozgrzewkę poprowadził mistrz olimpijski i ambasador biegu Paweł Nastula.

Onkobieg jest niekonwencjonalną formą spędzenia czasu wolnego w ramach imprezy rekreacyjno - rozrywkowej. Bieg wyraża solidarność z pacjentemi walczącymi z nowotworem. Podobnie jak w przeprzednich latach - bieg odbył się na terenie dwóch placówek medycznych. Centrum Onkologii w Warszawie oraz sąsiadującego Instytutu Hematologii i Transfuzjologii.

Wydarzenie było współfinansowane ze środków Miasta Stołecznego Warszawy - Dzielnicy Ursynów. Patronat radiowy nad imprezą objął Program Czwarty PR a patronat medialny TVP Warszawa.

Szczegółowy plan impezy oraz regulamin dostępny był na stronach internetowych: www.sarcoma.pl, www.unitedway.pl

Słowa powyższe są w dużej mierze informacjami zaczerpiętymi ze stony organizatorów.

Dziękujęmy za piękną zabawę i czekamy na kolejne Onkobiegi.

 

Image

Fundacja Pokonaj Raka!

ul. Legionów 107 "D" / 15
81-472 Gdynia

KRS: 0000 387 370
Numer konta: 83 1240 5354 1111 0010 3987 9801

Opowiedz swoją hisorię

To miejsce jest dla Ciebie!Osoby, która chce się podzielić swoim doświadczeniem w walce nie tylko z chorobą lecz również z codziennością. Dzięki Tobie i Twojej historii wiele osób nie będzie się czuło samotnie

Jesteśmy członkiem

Image