Pierwsza opowieść Adama Bieleckiego o jego drodze z górniczych Tychów na szczyty najwyższych gór świata.
Na szczycie było trzydzieści siedem stopni mrozu. Wiatr wyciskał łzy. Zamarzły mi powieki i rzęsy. Nie mogłem otworzyć oczu. eskutecznie przecierałem je rękawiczką. Chuchałem w dłonie. Ciepło oddechu na chwilę topiło lód, ale świat zaraz znikał pod zamarzniętymi powiekami. Pierwszy raz w zyciu doświadczyłem tego irytującego zjawiska. Wiele lat później podczas zimowych wypraw w Karakorum musiałem się do tego przyzwyczaić.
Adam Bielecki stał się jednym z najmocniejszych himalaistów na świecie, ale gdy miał trzynaście lat, z powodu wieku odmówiono mu udziału w kursie skałkowym. Gdy skończył piętnaście, usłyszał od starszego taternika, że kiedyś będzie z niego świetny wspinacz. Jeśli wcześniej się nie zabije.
Ta książka to hołd bohaterom i twórcom polskiego himalaizmu zimowego, w których szeregu Bielecki ustawił się, zdobywając jako pierwszy człowiek zimą Gaszerbrum I i Broad Peak. W dramatycznych historiach tych wejść opowiada o nieludzkich warunkach zimowej wspinaczki w Himalajach i Karakorum, sztuki uprawianej przez nielicznych na świecie. która stała się naszą narodową specjalnością.
Adam Bielceki jest Ambasadorem Fundacji PR. Czynnie bierze udział w naszych górskich aktywnościach. Fundacja "Pokonaj raka" miała przyjemność być partnerem książki - "SPod zamarzniętych powiek". Dziękujemy!
https://pokonajraka.com/component/content/article/2-aktualnosci/78-spod-zamrznietych-powiek-ksiazka-adama-bieleckiego-i-dominika-szczepanskiego?Itemid=104#sigProId3172e16187