Aby żyć trzeba

zwyciężyć strach

Wzorem lat ubiegłych biegniemy aby wesprzeć Osoby doświadczające choroby nowotworowej. Bieg poraz 11 odbędzie się w  Warszawie, a trasa biegnie wokół Instytutu Centrum Onkologii im. Marii Skłodowskiej - Curie. Już drugiego września w niedzielę odbędzie się 11 Onkobieg Razem po zdrowie!, który jak co roku dedykowany jest wszystkim osobom zmagającym się z chorobą nowotworową i ich rodzinom. Razem z Fundacją United Way Polska zapraszamy wszystkich zwolenników spędzania czasu wolnego do aktywnego włączenia się w inicjatywę.
Onkobieg to wielkie święto, na którym nie może Ciebie zabraknąć. Będziemy wdzięczni za każdy zdobyty przez Ciebie metr.

Co to jest Onkobieg ?

Onkobieg Razem po zdrowie! to pierwsza i najstarsza w Polsce charytatywna impreza biegowa o tematyce onkologicznej organizowana od 2008 roku. Uczestnicy Onkobiegu przybywają, aby wesprzeć najbardziej potrzebujące osoby chore onkologiczne i ich rodziny. Rozmiar imprezy i jej charakter czynią z niej wielkie święto dla wszystkich osób zmagających się z chorobą nowotworową, a także dla tych którzy angażują się w pomoc pokonując kolejne kilometry. Onkobieg jest niekonwencjonalną formą spędzenia czasu wolnego w ramach imprezy rekreacyjno-rozrywkowej. Bieg na wyznaczonej trasie w postaci pętli 1560m wyraża solidarność z pacjentami walczącymi z nowotworami. Podobnie jak w poprzednich latach przewidzieliśmy prowadzenie biegu na terenie dwóch placówek medycznych: Centrum Onkologii w Warszawie oraz sąsiadującego Instytutu Hematologii i Transfuzjologii (patrz niżej - Trasa Onkobiegu). Uczestnictwo w biegu jest bezpłatne.
Cel

 Cel jak zwykle jest szczytny. Razem pobiegniemy po zdrowie dla pacjentów chorych onkologicznie i ich rodzin. Mamy także nadzieję na wspólne pobicie ubiegłorocznego rekordu, który wyniósł 16 447 km, co przełożyło się na pozyskanie od sponsorów kwoty ponad 70 000 zł na wsparcie. Z roku na rok systematycznie rośnie liczba kolejnych osób, które są zmuszone do konfrontacji z jedną z kilkudziesięciu odmian mięsaka. Dzięki stoiskom edukacyjnym podnosimy jakość i poziom wiedzy na temat nowotworów, a także zachęcamy do badań profilaktycznych. Od 9 lat pracownicy Centrum Onkologii, pacjenci i ich bliscy udowadniają, że tylko dzięki wspólnym staraniom można zdziałać naprawdę wiele. Radość, wzruszenie, szczera chęć niesienia pomocy, wola walki, rywalizacja, zabawa, relaks… tak wiele emocji towarzyszy uczestnikom każdego Onkobiegu. Każdy, kto pojawia się na trasie Onkobiegu ma ze sobą dobre serce, które jest otwarte dla potrzebujących.

Organizatorem Onkobiegu jest SARCOMA - Stowarzyszenie Pomocy Chorym na Mięsaki.

 
Image

Fundacja Pokonaj Raka!

ul. Legionów 107 "D" / 15
81-472 Gdynia

KRS: 0000 387 370
Numer konta: 83 1240 5354 1111 0010 3987 9801

Opowiedz swoją hisorię

To miejsce jest dla Ciebie!Osoby, która chce się podzielić swoim doświadczeniem w walce nie tylko z chorobą lecz również z codziennością. Dzięki Tobie i Twojej historii wiele osób nie będzie się czuło samotnie

Jesteśmy członkiem

Image