Aby żyć trzeba

zwyciężyć strach

Wydarzenie miało miejsce w dniu 29 czerwca 2019 (sobota). Onko Spływ - razem po zdrowie to wydarzenie integrujące środowisko medyczne. Udział wzięły zarówno Osoby mające za sobą doświadczenie onkologiczne wraz z Rodzinami oraz zespół profesjonalistów na co dzień pracujący z pacjentem: lekarz, psychoonkolog, wolontariusze. Wspólnie cieszymy się z każdego darowanego dnia.

Pokazujemy, że nasz kontakt nie kończy się w szpitalnych murach. Dębki to miejscowość ulubiona przez wczasowiczów, a my witamy przybyłych z uśmiechem zachęcając do profilaktyki i samobadania piersi. Świadomości kruchości życia. Spływ rzeką Piaśnicą wprost do Morza Bałtyckiego, z metą w Dębkach. Tu zorganizowaliśmy integracyjny piknik oraz stoiska promujące zdrowie. Miejscem przyjaznym do tego celu okazał się Kontener Dębki (wejście 21). Tutaj w godzinach od 12.00 - 16.00 pod czujnym okiem fachowców można było nauczyć się samobadania piersi, sprawdzić zawartość tlenku węgla w płucach czy zmierzyć ciśnienie.

Puckie Hospicjum pw. Ojca Pio, które swym nietuzinkowym stylem życia rozsławił Ks. Jan Kaczkowski przygotowało specjalne stoisko, na którym można było kupić książki.

Projekt "Onko spływ - razem dla zdrowia wsparły: Polskie Towarzystwo Psychoonkologiczne, Starostwo Powiatowe w Wejherowie, Starostwo Powiatowe w Pucku, Wójt Krokowej, Puckie Hospicjum PW. Ojca Pio, Krokowskie Centrum Kultury, Stowarzyszenie Walki z Rakiem Płuc, Baltic Sport, Kontener Dębki, Park Linowy Linowo.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za dzień pełen radości i wspólnego przełamywania barier.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Polski Związek Kajakowy, za co serdecznie dziękujemy. Wielokrotnie powtarzamy, że wsparcie autorytetów jest dla wszystkich zmagających się z nowotworem bardzo istotne.

Image

Fundacja Pokonaj Raka!

ul. Legionów 107 "D" / 15
81-472 Gdynia

KRS: 0000 387 370
Numer konta: 83 1240 5354 1111 0010 3987 9801

Opowiedz swoją hisorię

To miejsce jest dla Ciebie!Osoby, która chce się podzielić swoim doświadczeniem w walce nie tylko z chorobą lecz również z codziennością. Dzięki Tobie i Twojej historii wiele osób nie będzie się czuło samotnie

Jesteśmy członkiem

Image