Aby żyć trzeba

zwyciężyć strach

„Dzwon Życia” – zawisł w poniedziałek 14 listopada w Dolnośląskim Centrum Onkologii Pulmonologii i Hematologii (DCOPiH). Jego dźwięk będzie oznajmiał innym chorym, że ktoś właśnie zakończył leczenie onkologiczne. We Wrocławiu jako pierwsza uderzyła w niego pacjentka, u której przed kilkoma laty wykryto raka piersi. To kolejna inicjatywa naszej Fundacji "Pokonaj raka".

– Nie traciłam optymizmu i przez cały czas zmagania się z chorobą wierzyłam, że uda mi się pokonać raka – mówi 76-letnia Krystyna Muszyńska. – Jestem emerytowaną pielęgniarką, przez lata opiekowałam się pacjentami onkologicznymi, a po przejściu na zasłużoną emeryturę wróciłam do szpitala – jako pacjentka. Udało mi się pokonać chorobę dzięki szybkiej diagnostyce. Teraz apeluje do innych kobiet – regularnie badajcie swoje piersi, korzystajcie z badań profilaktycznych – wcześnie wykryta choroba, to duża szansa na powrót do aktywnego życia.

Według danych Komisji Europejskiej liczba zachorowań na raka wzrośnie do 2035 roku o 24 procent. Dolnośląskie Centrum Onkologii Pulmonologii i Hematologii tylko w ubiegłym roku udzieliło ponad 100 tys. porad. Dziennie do szpitala i do przyszpitalnych poradni zgłasza się ponad 1000 osób.

– Marzy nam się, by ten dzwon wybrzmiewał w naszym szpitalu kilka razy dziennie, by przypominał pacjentom, że raka można pokonać – mówi Paweł Zawadzki zastępca dyrektora ds. Rozwoju DCOPiH. – Chcemy wspierać naszych pacjentów w walce z chorobą, a osoby zdrowe zachęcać do profilaktyki. Kilkadziesiąt minut, które poświęcimy na badania – może uratować nam życie.

Uroczystość swą obecnością uświetnił Dyrektor Dolnośląskiego Centrum Onkologii Pulmonologii i Hematologii Profesor Adam Maciejczyk wraz z cząstką personelu medycznego.

źródło DCOPiH

Image

Fundacja Pokonaj Raka!

ul. Legionów 107 "D" / 15
81-472 Gdynia

KRS: 0000 387 370
Numer konta: 83 1240 5354 1111 0010 3987 9801

Opowiedz swoją hisorię

To miejsce jest dla Ciebie!Osoby, która chce się podzielić swoim doświadczeniem w walce nie tylko z chorobą lecz również z codziennością. Dzięki Tobie i Twojej historii wiele osób nie będzie się czuło samotnie

Jesteśmy członkiem

Image