Aby żyć trzeba

zwyciężyć strach

o. Leon Knabit, Kazimierz Piechowski oraz Katarzyna Gulczyńska zostali zaproszeni do Bydgoszczy na Festiwal "Nowe Spojrzenie" w dniu 23 czerwca 2012 roku

 Dziś mija 70 lat od momentu kiedy Kazimierz Piechowski uciekł z Auschwitz- Birkenau w swej brawurowej ucieczce w mundurze i samochodzie niemieckim. Za 3 dni p.Kazimierz wraz z prezes fundacji "Pokonaj raka" razem przybędą do Bydgoszczy jako goście Festiwalu " Nowe Spojrzenie".Gościem festiwalu będzie również O.Leon Knabit, benedyktyn o duszy 20-latka.

Festiwal " Nowe Spojrzenie "

Festiwal to nowe spojrzenie na Kościół, który jest przede wszystkim wspólnotą ludzi szczęśliwych z powodu życia obranymi wartościami, realizujących swoje pasje i lubiących dobrą zabawę.

Gośćmi Festiwalu będą:

Ojciec Leon Knabit

 To najbardziej rozpoznawalny polski benedyktyn. Bloger roku 2011, staruszek z duszą 20-latka, przez lata bliski znajomy Jana Pawła II. Ojciec Leon jest autorem wielu książek, takich jak " Czy zwierzęta mają duszę " oraz " Ojca Leona różowe okulary ". Słynie z otwartości, dobrego kontaktu z młodymi ludźmi oraz niezwykłego poczucia humoru.

Obecnie prowadzi program " Ojciec Leon zawodowiec " w kanale Religia.tv. W 2009 roku został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Odrodzenia Polski.

Kazimierz Piechowski

 Człowiek, który uciekł z Auschwitz- Birkenau. I to samochodem. Legenda Armii Krajowej, po wojnie więzień komuny z wyrokiem 10 lat pozbawienia wolności za uczestnictwo w Armii Krajowej.

Autor bestselleru " Byłem numerem ". Bohater filmu Marka Pawłowskiego " Uciekinier ". Kazimierz Piechowski to honorowy i aktywny członek Chrześcijańskiego Stowarzyszenia Rodzin Oświęcimskich, harcerz Orli, więzień KL Auschwitz.

Autor wielu książęk, artykułów, wywiadów. Podróżnik, wraz z żoną przemierzył ścieżki świata w ponad 60 krajach na wszystkich kontynentach.

Katarzyna Gulczyńska

Polska podróżniczka, alpinistka amatorka. Wciągu zaledwie 22 miesięcy brała udział w 8 wyprawach na szczyty z pełnej Korony Ziemi.

Założycielka fundacji " Pokonaj raka ". Co roku orgaznizuje wyjazdy na najwyższe szczyty z udziałem osób, które pokonały nowotwór. Jej misją życiową jest pokazywanie osobom chorym, że rak nie jest wyrokiem, ale szansą na rozpoczęcie nowego życia.

Tak zostaliśmy przedstawieni.

 

Festiwal to nowe spojrzenie na młodość, która oznacza energię, pomysłowość i zapał. Konkurs to świetna okazja dla młodych do zaprezentowania się szerokiej publiczności. Sam Festiwal jest od samego początku organizowany przez ludzi ( czasem bardzo ) młodych szukających pozytywnych wzorców w otaczającym świecie. To dzięki im staraniom i zaangażowaniu ambitne festiwalowe plany każdego tygodnia są wcielane w życie.

Festiwal to nowe spojrzenie na Bydgoszcz. Miasto, które w ostatnich latach niesamowicie zmieniło swoje oblicze i ma wiele do zaoferowania odwiedzającym je gościom. Festiwal poza walorami kulturowymi to świetna okazja do zauroczenia się Bydgoszczą.

Bydgoszcz staje się gospodarzem wielkiej imprezy muzycznej o ogólnopolskim charakterze- Festiwal Nowe Spojrzenie. Na scenie wystąpią uznani polscy artyści:

- Arka Noego

- Luxtorpeda

- Maleo Reggae Rockers

- Full Power Spirit

Dzięki różnorodności prezentowanych stylów muzycznych Festiwal jest interesujący dla najmłodszych, nieco starszych oraz całych rodzin. Koncerty gwiazd poprzedził Konkurs Młodych Zespołów. Posłuchaliśmy najzdolniejszych wykonawców z całego kraju, wybranych wcześniej głosami internautów orza konkursowego Jury.

Zapraszamy na www.nowespojrzenie.com

Image

Fundacja Pokonaj Raka!

ul. Legionów 107 "D" / 15
81-472 Gdynia

KRS: 0000 387 370
Numer konta: 83 1240 5354 1111 0010 3987 9801

Opowiedz swoją hisorię

To miejsce jest dla Ciebie!Osoby, która chce się podzielić swoim doświadczeniem w walce nie tylko z chorobą lecz również z codziennością. Dzięki Tobie i Twojej historii wiele osób nie będzie się czuło samotnie

Jesteśmy członkiem

Image