Aby żyć trzeba

zwyciężyć strach

" Triglav International Expedition 2013 " to pierwszy krok w kierunku jednoczenia europejczyków we wspólnej walce z rakiem. Wspieraniu chorujący jak również Ich rodzin i przyjaciół. W trakcie choroby i rekonwalescencji to często najbliżsi potrzebują wsparcia i wytrwałości w codziennym zmaganiu z tak okrutnym przeciwnikiem jakim jest RAK.

 Parę miesięcy temu jeden z naszych sponsorów został zaproszony do wzięcia udziału w audycji w Radio Łódź, audycji poświęconej naszemu projektowi " Szczyty życia" . Gościem tym był Pan Marko Dolzan - Prezez Zarządu Polfa Łodź. W pewnym momencie redaktor prowadzący zadał pytanie : " Panie Prezesie dlaczego Pan pomaga spełniać marzenia ". Ku osłupieniu uczestników audycji słuchacze, przyjacile i współpracownicy usłyszeni odpowiedz: "Pomagam gdyż sam jestem chory, mam raka "......

Wkrótce otrzymaliśmy zaproszenie od Stowarzyszenia Triglav - Rysy oraz Pana Marko Dolzana do udziału we wspólnej wyprawie polsko-słoweńskiej na Triglav. Triglav jest to najwyższy szczyt Słowenii mający wysokość 2864 m n p m, leży w Alpach Julijskich. Wejście na Triglav przez rodowitego Słoweńca jest niejako punktem honoru, prawdziwy Słoweniec potrafi co roku zdobywać szczyt Triglav'u. Zawsze doznając niezwykłych wrażeń.

W wyprawie " Triglav International Expedition 2013 " wzięli udział m.in.

- Jolanda Jeklin, Preses Stowarzyszenia Triglav - Rysy

- Jozef Drofenik, Ambasador Słowenii w Polsce

- Marko Dolzan, Prezes Polfa Łódź

- Beno Dolzan, Prezes SENSILAB Polska Sp, z o.o.

- Dusko Cham, przewodnik słoweński

- Małgorzata Kotewicz, amazonka

- Agnieszka Ostrowska wygrała walkę z czerniakiem

- Agata Spietelun wygrała walkę z rakiem jelita grubego

- Zbyszek Wiśniewski wygrał walkę z rakiem żołądka

Oraz Rodzina i Przyjaciele zwycięsców !!! Razem 25 osób :)

Każdy z uczestników, Kto pierwszy raz zdobywa Triglav "przechodzi" chrzest. I my dzielnie "przyjeliśmy baty od Prezesa"...:) Marko dziękujęmy :)

 

 

Image

Fundacja Pokonaj Raka!

ul. Legionów 107 "D" / 15
81-472 Gdynia

KRS: 0000 387 370
Numer konta: 83 1240 5354 1111 0010 3987 9801

Opowiedz swoją hisorię

To miejsce jest dla Ciebie!Osoby, która chce się podzielić swoim doświadczeniem w walce nie tylko z chorobą lecz również z codziennością. Dzięki Tobie i Twojej historii wiele osób nie będzie się czuło samotnie

Jesteśmy członkiem

Image