Aby żyć trzeba

zwyciężyć strach

" Elbrus Expedition 2013 " to wyprawa będąca częścią projektu " Szczyty życia ". To czwarta góra należąca do pełnej Korony Ziemi po którą sięgają podopieczni naszej fundacji, mająca wysokość 5642 m n p m . Elbrus leży na Kaukazie, w Kabardyno- Bałkarii. Po raz pierwszy został zdobyty w roku 1829 przez Kabardyńca Kilara Chaszyrowa.

 Projekt " Szczyty życia " realizowany jako jedyny na świecie przez naszą fundację ma na celu zwrócenie uwagi na problem chorób nowotworowych na całym świecie. Realizacja zdobycia przez podopiecznych fundacji pełnej Korony Ziemi jest również symboliką gdyż na raka chorują wszyscy mieszkańcy globu.

Statystyki, biją na alarm. Samo słowo " rak " budzi lęk, strach, poczucie bezradności. Niepewność kolejnych dni dla każdego człowieka, niezależnie gdzie mieszka, niezależnie również od wieku i wielkości konta. A przecież tak nie jest....tak nie musi być....to zależy od siły naszej głowy, naszego pozytywnego nastawienia. Choroba, niepowodzenie jakie nas spotyka na ścieżce życia jest prowokacją...uruchamia siła o jaką człowiek wcześniej by sie nawet nie podejrzewał. I choć tak trudno zrozumieć ..dlaczego " ja " to każdy powinnien podjąć walkę o własne życie, umieć o nie zawalczyć. Życie ludzkie jest najcenniejszym darem danym nam...Warto zawalczyć o własne życie i " wrócić " do życia pełnego pasji i marzeń....

Sukces w terapii nowotworowej nie zależy jedynie od sprawnie działającego systemu opieki zdrowotnej. Gwarantem udanego procesu leczniczego jest również osobista chęć walki samego pacjenta. To również nie tylko szereg zabiegów, chemii, ale też wewnętrzne zmaganie się z samym sobą, własnymi słabościami by wygrać życie.

Grupę poprowadzi Andrzej Sokołowski, przewodnik IVBV, zrzeszony w Polskim Stowarzyszeniu Przewodników Wysokogórskich.

Jak podkreśla Marcin Kacperek, szef Polskiego Stowarzyszenia Przewodników Wysokogórskich prowadzenie takiej grupy to kwintesencja przewodnictwa - zawsze pomagamy spełniać marzenia, pomagamy się przełamywać i dbamy, żeby podejmowane ryzyko nie było zbyt duże. W przypadku takiej grupy to marzenie jest większe, to przełamywanie słabości i lęku trudniejsze, ale i satysfakcja na pewno wieksza i ważniejsza niż w przypadku zdrowych osób.

Zatem ruszamy.....

Specjalne podziękowanie dla sponsorów:

- Magellan S.A.

- SENSILAB Polska sp. z o.o.

- Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna

- Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A.

- Port Północny Gdańsk

- Krakowska Wyższa Szkoła Promocji Zdrowia

- Urząd Miasta Gdynia

- Stowarzyszenie Triglav- Rysy

- Polskie Stowarzyszenie Przewodników Wysokogórskich

- firma przewodnicka Freerajdy

Spakowani, wyruszamy zawalczyć o kolejny " szczyt " :)

 

Image

Fundacja Pokonaj Raka!

ul. Legionów 107 "D" / 15
81-472 Gdynia

KRS: 0000 387 370
Numer konta: 83 1240 5354 1111 0010 3987 9801

Opowiedz swoją hisorię

To miejsce jest dla Ciebie!Osoby, która chce się podzielić swoim doświadczeniem w walce nie tylko z chorobą lecz również z codziennością. Dzięki Tobie i Twojej historii wiele osób nie będzie się czuło samotnie

Jesteśmy członkiem

Image