Aby żyć trzeba

zwyciężyć strach

11 maja 2014 r. nasza podopieczna Agatka wzięła udział w biegu „Prześcignę raka” organizowanym przez SKN Chirurgii Onkologicznej GUMed, Akademickie Stowarzyszenie Onkologiczne oraz Gdański Ośrodek Kultury Fizycznej mający na celu propagowanie zdrowego trybu życia oraz wiedzy na temat raka piersi

Walka z chorobą podobnie jak chodzenie po górach, uprawianie sportu ( w tym biegania) jest często długą i męczącą drogą, wymaga niesamowitego wysiłku, wytrzymałości psychicznej i fizycznej oraz wytrwałości, taką samą walkę na śmierć i życie podejmują osoby, które zmagają się z chorobą. Ci którzy zdobywają szczyty, uprawiają sporty i ścigają się o medale wiedzą, że do sukcesu potrzebna jest bardzo silna motywacja, pomaga ona również wyzdrowieć !

Pogoda tego dnia była bardzo kapryśna, bieg odbywał się w pełnym słońcu przeplatanym z ulewnym deszczem, pod wiatr i między kałużami, lecz z nie takimi trudnościami mierzą się osoby, które chorują. Walka to często wzloty i upadki, jednakże przy odpowiednim przygotowaniu i nastawieniu na końcowy sukces także choroba jest do pokonania !

Tak jak w chorobie, tak samo w biegu Agatkę wspierała siostra Zuza, dziewczyny wzięły udział w najdłuższym dystansie na 11 km i prześcignęły raka współnie !

Po zakończeniu biegu Agatka napisała : " Ponad półtora roku po operacji medal dumnie dynda na szyi, w zdrowiu, radości i poczuciu spełnienia - oby kolejnych wiele lat w takim biegu ! "

I tego życzymy z głębi serca wszystkim chorym i zdrowym !!!

 

Image

Fundacja Pokonaj Raka!

ul. Legionów 107 "D" / 15
81-472 Gdynia

KRS: 0000 387 370
Numer konta: 83 1240 5354 1111 0010 3987 9801

Opowiedz swoją hisorię

To miejsce jest dla Ciebie!Osoby, która chce się podzielić swoim doświadczeniem w walce nie tylko z chorobą lecz również z codziennością. Dzięki Tobie i Twojej historii wiele osób nie będzie się czuło samotnie

Jesteśmy członkiem

Image