Aby żyć trzeba

zwyciężyć strach

" Życie jest drogą " to tytuł audycji w PR Trójka, której bohaterką była Małgosia Kurtyka. Małgosia była jedną z uczestniczek naszego flagowego projektu " Szczyty życia ", uczestniczką " Kilimanjaro Expedition 2012 ", w którym uczestniczyły osoby po wygranej z chorobą. Przypomnijmy Małgosia miała 47 lat kiedy zachorowała na raka, pokonała 3 różne odmiany nowotworu, przeszła 9 operacji, 8 eksperymentalnych chemioterapii i od 20 lat leczy się na nadciśnienie.

Życie jest drogą " to tytuł audycji w PR Trójka, której bohaterką była Małgosia Kurtyka. Małgosia była jedną z uczestniczek naszego flagowego projektu " Szczyty życia , uczestniczką " Kilimanjaro Expedition 2012", w którym uczestniczyły osoby po wygranej walce z chorobą . Przypomnijmy Małgosia miała 47 lat kiedy zachorowała na raka, pokonała 3 róźne odmiany nowotworu, przeszła 9 operacji, 8 eksperymentalnych chemioterapii i od 20 lat leczy się na nadciśnienie.

Projekt " Szczyty życia " który realizujemy konsekwentnie od paru lat otwiera drzwi pokonuje wszelkie ograniczenia stawiane przed chorymi. Bo kiedy chory po wielu trudnych dniach zmagania się z własnymi słabościami stanie z nami na jednym z najwyższych szczytów świata to już nic i nikt nie jest w stanie Go zatrzymać. O tym nadal przekonują się uczestnicy naszych projektów.

O tym przekonuje również Małgosia, która poszła dalej. W maju postanowiła przemierzyć samotnie cały szlak Camino de Santiago. Teraz podczas pieszej wedrówki chciała zwrócić uwagę na profilaktykę nowotworową, chciała aby kobiety zadbały o siebie. Chciała w ten sposób zwrócić uwagę, że choroba nie zamyka drogi ku nowemu a kobiety mogą / powinny być aktywne przez całe życie gdyż przez całe życie pokonują swoje słabości.

Małgosia w jednym z wielu wywiadów udzielanym przez Podopiecznych Fundacji " Pokonaj raka ", powiedziała, że zdobycie Kilimanjaro, w którym uczestniczyła dzięki nam stało się początkiem jej drogi ku lepszym zmianom.

Patronat Honorowy nad wyprawą " Kilimanjaro Expedition 2012 " zechciała objąć Małzonka Prezydenta RP Pani Anna Komorowska.

Zapraszamy do osłuchania audycji na stronie PR Trójka " Życie jest drogą ".

 

 

Image

Fundacja Pokonaj Raka!

ul. Legionów 107 "D" / 15
81-472 Gdynia

KRS: 0000 387 370
Numer konta: 83 1240 5354 1111 0010 3987 9801

Opowiedz swoją hisorię

To miejsce jest dla Ciebie!Osoby, która chce się podzielić swoim doświadczeniem w walce nie tylko z chorobą lecz również z codziennością. Dzięki Tobie i Twojej historii wiele osób nie będzie się czuło samotnie

Jesteśmy członkiem

Image