Aby żyć trzeba

zwyciężyć strach

Nasi podopieczni znów wyruszają. Nasze spektakularne wyjazdy mają na celu przekonać chorujących do podjęcia walki o najcenniejszy dar - dar własnego życia. Pokazać, że z rakiem można wygrać i " wrócić " do życia pełnego pasji i marzeń. W tym roku, w letnim terminie realizujemy trzy wyjazdy : - " Gran Paradiso Expedition 2014 ", oraz - " Gerlach Expedition 2014 " - " Rysy Expedition 2014

 Sukces w terapii nowotworowej zależy od wielu czynników, chociażby od szybkości postawienia diagnozy, rodzaju nowotworu czy procesu leczenia. Również od samego chorego - czy skorzysta z możliwości jakie daje medycyna, a także czy się osobiście zaangażuje. Bo bierne poddanie się leczeniu nie daje szansy na całkowite wyzdrowienie.

Insirujemy do życia wyznaczając sobie kolejny cel - " oswojenia z rakiem ". Jesli chory uwierzy, że wygra to wówczas się zaangażuje. Nasi podopieczni to Ci którzy uwierzyli. Pośród nich są również - w tym roku po raz pierwszy - bliscy, zmagających się z chorobą.

Rak to diagnoza nie wyrok !!!

" Choroba nowotworowa dotyka przede wszyskim nie tkanki, ale umysł i duszę człowieka " - uważa Profesor Cezary Szczylik

" Góry pozwalają poznać nam na jak wiele nas stać "- skolei twierdzi Katarzyna Gulczyńska - nasza pani Prezes.

Przed podopiecznymi Fundacji " Pokonaj raka " kolejne wyzwania i kolejne szczyty do zdobycia. Dziś wyruszamy w Alpy Graickie oraz niebawem w Tatry Wysokie - w celu zdobycia najwyższego szczytu Tatr słowackich - Gerlachu, a następnie najwyższego szczytu Tatr polskich - Rysów.

Do wyjazdu przygotowują się niezwykłe Kobiete te które choroba dotknęła bezpośrednio i te które nowotwór bezpośrednio nie dotknął. I choć nowotwór ich bezpośrednio nie dotknął to rolę jaką odegrały w trakcie choroby najbliższych jest niepodważalny.

Kiedy chorujemy to wsparcie bliskich jest siłą, której choremu nie zastąpi nawet najlepszy proces leczenia.

Dziś wyruszyły: Ewa & Krysia na " Gran Paradiso Expedition 2014 ".

Krysia Tybor przez ostatnie 14 lat stała się ostoją dla swego niezłomnego męża - Jana.

Gran Paradiso jest pierwszym i największym włoskim parkiem narodowym, założonym w 1922 roku. Już w 1856 roku, Wiktor Emanuell II ogłosił ten obszar Królewską Rezerwą Myśliwską. Park Nationale Gran Paradiso graniczy z francuskim parkiem narodowym Vanoise. Oba parki są największym obszarem chronionym Europy Zachodniej.

Przy tego typu wyjazdach korzystamy z usług Biura Podróży " Apter " z Żywca. A nad bezpieczeństwem tegorocznego " Gran Paradiso Expedition 2014 " czuwa m.in. Helena Gąsienica - Roj, profesjonalny przewodnik.

Przypomnijmy, że najwyższym szczytem Narodowego Parku Gran Paradiso jest szczyt - Gran Paradiso, na którego wierzchołek nasi podopieczni: Piotr & Wojtek weszli w 2010 roku. Wówczas zdobycie Gran Paradiso mającego wysokość 4061 m n p m było przebieżką przed głównym celem jakim był Mont Blanc.

Oto wspomnienie przysłane przez Krysię Tybor z Zakopanego: " Wyjazd była bardzo udany, pozwolił mi zapomnieć przez co przeszłam w czasie ostatnich kilkunastu lat i dodał sił na czas dla mnie. Widoki piękne, trasy różne dostosowane do możliwości uczestników. Atmosfera bardzo dobra dzięki mojej współtowarzyszce Ewie Górce, cudowna Kobieta, tyle ciepła i życzliwości ma w sobie, że drugiej takiej ze świecą szukać ".

Serce Parku Narodowego Gran Paradiso, którego bogactwo fauny nie ma sobie równych w Europie. To tu można podziwiać stada kozic i koziorożców alpejskich, kolonie świstaków, nierzadko orły i orłosępy, szybujące nad alpejskimi halami. Dziewczyny nasze osiągnęły najwyższą przełęcz na całej trasie programu, przełęcz Lauzon, czyli wysokość 3295 m n p m .

Wyjazd zrealizowaliśmy dzięki środkom 1% przekazanym dla Fundacji " Pokonaj raka ".

 

 

Image

Fundacja Pokonaj Raka!

ul. Legionów 107 "D" / 15
81-472 Gdynia

KRS: 0000 387 370
Numer konta: 83 1240 5354 1111 0010 3987 9801

Opowiedz swoją hisorię

To miejsce jest dla Ciebie!Osoby, która chce się podzielić swoim doświadczeniem w walce nie tylko z chorobą lecz również z codziennością. Dzięki Tobie i Twojej historii wiele osób nie będzie się czuło samotnie

Jesteśmy członkiem

Image