Aby żyć trzeba

zwyciężyć strach

Nasi Podopieczni w dniu 16 sierpnia br stanęli na najwyższym szczycie Słowacji. Gerlach został zdobyty w składzie polsko - słowackim. Gerlach jest najwyższym szczytem Tatr i całych Karpat.Jego wysokość to 2655 m n p m Obok unikatowego w skali światowej projektu " Szczyty życia " - czyli zdobycia wszystkich najwyższych gór kontynentów to również z powodzeniem realizujemy projekt " Szczyty życia " - czyli zdobycie wszystkich najwyższych szczytów Państw należących do Unii Europejskiej.

Oba projekty mają na celu zwrócenie uwagi na wciąż rosnące wskaźniki zachorowalności na nowotwory oraz pokazanie, że na raka chorują mieszkańcy całego świata. Wspólnie możemy zmienić Jego oblicze nie ulegając presji najsilniejszych.

Sukces w terapii nowotworowej zależy przy całej najnowocześniejszej medycynie również od samego Pacjenta. Dopóki Pacjent nie uwierzy dopóty nie podejmie zwycięskiej walki.

" Choroba nowotworowa dotyka przede wszystkim nie tkanki, a umysł i duszę człowieka " - uważa Profesor Cezary Szczylik

" Góry pozwalają nam pokonać siebie, pokazać na jak wiele nas stać w tej nierównej walce z pasożytem " - twierdzi Katarzyna Gulczyńska, nasza Prezes.

Gerlach to najwyższy szczyt Tatr i całych Karpat mający wysokość 2655 m n p m. Gerlach położony jest w Słowackiej części Tatr Wysokich. Na szczyt nie prowadzą trasy turystyczne a wspinaczka wymaga obecności profesjonalnego Przewodnika.

Do wyjazdu przygotowywują się niezwykłe Kobiety, te które same zmagają się z chorobą jak również te, które nowotwór nie dotknął bezpośrednio to rola jaką odegrały w trakcie choroby najbliższych jest niepodważalna.

Kiedy chorujemy to wsparcie bliskich jest siłą, której choremu nie zastąpi nawet najlepszy proces leczenia.

Uczestniczkami " Gerlach Expedition 2014 " są:

Ewa Górlicka, której mąż wygrał walkę z nowotworem, ale mimo to cała rodzina nadal boryka się z bolesnymi konsekwencjami tej choroby.

Agnieszka Gościniewicz, u której niespełna rok temu podczas rutynowego badania wykryto raka piersi. Wiosną tego roku zakończyła cykl 6 chemii, w maju naświetlenia. Tuż po operacji wróciła do ukochanego biegania, a po czterech miesiącach do Gór. Teraz Jej celem stała się realizacja marzeń sprzed choroby. Codziennie widzi akceptację w oczach 8 - letniej Córki i 13- letniego Syna. Jej celem stała się realizacja marzeń trochę zaniedbanych przez ostatnie lata a wciąż drzemiących w Agnieszce - udział w maratonach i pokonywanie górskich szczytów.

Kasia Gulczyńska, inicjatorka " Szczytów życia "

Vincent, słowacki przewodnik.

Zapraszamy do przeczytania bloga uczestniczki wyprawy " Gerlach Expedition 2014 " Agnieszki- " Biegnę z rakiem przez życie".

http://biegne-z-rakiem-przez-zycie.blog.pl/2014/08/18/gerlach-w-tatrach-slowackich-2655-m-n-p-m

 Przypominamy rzecz najważniejszą na najwyższy szczyt Słowacji nie prowadzą trasy turystyczne. Wspinaczka jest możliwa jedynie z profesjonalnym przewodnikiem.

Wyjazd został zrealizowany dzięki środkom pozyskanym z 1% dla Fundacji " Pokonaj raka ".

 

 

Image

Fundacja Pokonaj Raka!

ul. Legionów 107 "D" / 15
81-472 Gdynia

KRS: 0000 387 370
Numer konta: 83 1240 5354 1111 0010 3987 9801

Opowiedz swoją hisorię

To miejsce jest dla Ciebie!Osoby, która chce się podzielić swoim doświadczeniem w walce nie tylko z chorobą lecz również z codziennością. Dzięki Tobie i Twojej historii wiele osób nie będzie się czuło samotnie

Jesteśmy członkiem

Image