Aby żyć trzeba

zwyciężyć strach

Dziś rusza kampania Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji do której zostaliśmy zaproszeni. Kampania promująca nowe zasady prowadzenia zbiórek publicznych przez organizacje pozarządowe. Prezydent Bronisław Komorowski określił ustawę z 14 marca 2014 r. jako „nowe prawo dla Polski obywatelskiej”.

Przypomnijmy, że obowiązujące dotąd przepisy pochodzące z 1933 roku a znowelizowane w 2003 roku hamowały rozwój filantropii.

 Nowe przepisy prawne weszły w życie 01 lipca br. Zyskują na nich przede wszystkim potrzebujący. Organizacje pozarządowe w celu przeprowadzenia zbiórki publicznej, nie muszą już załatwiać skomplikowanych formalności. Z kolei darczyńcy za pośrednictwem portalu www.zbiorki.gov.pl - posiadają teraz możliwość kontrolowania organizatorów.

Jak zapowiada Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji pomaganie potrzebującym stanie się obecnie łatwe, szybkie i przejrzyste. W ramach kampanii prowadzonej przez MAiC " Pomaganie jest proste " powstał spot.

Nasza Fundacja " Pokonaj raka " została zaproszona do kampani. W tym celu przygotowaliśmy specjalną grafikę. Zadaniem organizacji pozarządowych zaproszonych do właczenia się w kampanię było m.in. uruchomienie grafiki w jednym spójnym czasie.

Przygotowany spot przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji promujący kamapnie " Pomaganie jest proste " emitowany będzie zarówno w internecie jak i w telewizji.

Cała akcja ma potrwać do końca pażdziernika br.

 

 

Image

Fundacja Pokonaj Raka!

ul. Legionów 107 "D" / 15
81-472 Gdynia

KRS: 0000 387 370
Numer konta: 83 1240 5354 1111 0010 3987 9801

Opowiedz swoją hisorię

To miejsce jest dla Ciebie!Osoby, która chce się podzielić swoim doświadczeniem w walce nie tylko z chorobą lecz również z codziennością. Dzięki Tobie i Twojej historii wiele osób nie będzie się czuło samotnie

Jesteśmy członkiem

Image