Aby żyć trzeba

zwyciężyć strach

To kolejne wspólne wydarzenie Fundacji Pokonaj raka & Bądź Fundacji Małgosi Braunek . W ramach spotkań odbędą się: zajęcia terapeutyczne za sztuką, medytacja OSHO pod hasłem: Energia! Taniec! Radość!, lekcje jogi wg.B.K.S. Iyengara oraz tańce uzdrawiające. Termin 21 marzec br Miejsce: Warszawa, Studio Padma - ul.Wilcza 32/100, oraz ul.Husarii 32. Serdecznie zapraszamy !

 Uśmiechnij się - Pokonaj raka - Bądź.

 Fundacja - Pokonaj raka - wraz z - Bądź Fndacją Małgosi Braunek - organizuje 21 marca br. w Warszawie cykl wydarzeń. W tym szczególnym dniu -pierwszego dnia wiosny, symbolizującym czas odrodzenia, nabywania nowych sił, witalności, zwrot w stronę pozytywnej, słonecznej strony życia, bez względu na trudności walki z chorobą.

W ramach programu zaproponujemy uczestnikom, osobom z doświadczeniem onkologicznym, kilka interesujących wydarzeń, które będą związane z misją obu fundacji - propagowania zintegrowanego wsparcia leczenia choroby na poziomie ciała, psychiki ducha, które wzmacnia ogólnie organizm i daje lepsze samopoczucie i bardziej otwarte podejście do życia, co ma ogromne znaczenie w leczeniu.

Program dnia obejmuje:

1. Warsztaty twórcze - 13.00 - 15.00 - Ośrodek Kanzeon w Wilanowie przy ul. Husarii 32, prowadząca Joanna Świerczyńska, artystka malarka.

Zadaniem będzie praca pt. "Moja wizja, mój pomysł na rewitalizację budynku", która stanowi analogię między rewitalizacją budynku a rewitalizacją organizmu, poprawą stanu zdrowia. Cel warsztatów to inspirowanie kreatywności, odkrywanie drzemiących lub nieuświadomionych talentów artystycznych, dające możliwość własnej, nieskrępowanej i niepodlegającej ocenie ekspresyjności, poczucia wolności jaką daje tworzenie.

2. Warsztaty medytacyjne Osho - 16.00 - 18.00 - Ośrodek Kanzeon w Wilanowie, przy ul. Husarii 32. prowadzący Norbert Kulesza - uczeń Osho i założyciel Fundacji "Przyjaciół Osho" w Polsce.

Podejście Osho, zarówno do życia, jak i duchowości, określa się często jako "Trzy L": Life - Love - Laughter, tj. Życie - Miłość - Śmiech".

W ujęciu Osho, hinduskiego filozofa i nauczyciela życia, uznawanego za jednego z najbardziej wpływowych duchowych mistrzów naszego wieku, oznacza to akceptujący stosunek do swojego życia, do otaczającego nas świata, do swojego ciała, do własnych emocji i umysłu, bez względu na to, co nam to życie przynosi, ponieważ w swojej całości są to rzeczy zarówno pozytywne jak i negatywne. Takie podejście jest charakterystycznym, holistycznym podejściem Osho i zbieżne z podejściem fundacji do leczenia raka.

Jest ono bliskie podejściu Małgosi Braunek, która osobiście poznała Osho i ceniła jego nauki.

W czasie warsztatów pracuje się jednocześnie nad energią ciała, zmysłami, emocjami, umysłem, dają one efekt oczyszczający, podnoszący energię i radość ducha.

3. Joga wg szkoły Iyengara - 13.00 - 14.30 - Studio "Padma", przy ul. Wilczej 32/ 100, prowadząca Katarzyna Grupińska, doświadczona instruktorka jogi.

Joga wg szkoły Iyengara, jednego z najbardziej uznanych na świecie mistrzów jogi, daje poczucie siły i harmonii między stanem ciała i ducha. W czasie ćwiczenia jogi ciało jest używane jako narzędzie do poszerzania świadomości i wyciszenia umysłu. Zmusza do docierania granic swoich możliwości i przekraczania ich, dając postępy i terapeutyczne efekty.

4. Warszaty tańca terapeutycznego "Ciało połączone" - 15.30 - 17.30 - Studio "Padma", przy ul.Wilczej 32/ 100, prowadząca Monika Leszczyńska, która zajmuje się tańcem i ruchem w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie.

Cel warsztatów to przywrócenie podstawowego poczucia komfortu, połączenia i koordynacji - czucia się w swoim ciele jak w domu, który daje wsparcie. Towarzyszy temu założenie, że nie robimy tego w pełni na skutek dotychczasowych doświadczeń i nawyków. Często też oddzielamy to, co się dzieje w ciele od uczuć, myśli ( próbując oddzielnie leczyć ciało, oddzielnie psychikę/ duszę itd.).

 

Na zakończenie zapraszamy na koncert muzyki duchowej, na godzinę 19.00 - Studio Padma , przy ul.Wilczej 32/100, koncert wykona Lucjan Wesołowski - jeden z najciekawszych twórców muzyki relaksacyjnej.

Lucjan Wesołowski tworzy w oparciu o piękne brzmienie gitary, sitaru i innych instrumentów strunowych, fletów i instrumentów perkusyjnych, dających niepowtarzalną mieszankę brzmień i klimat muzyki wschodu.

Dla uczestników to rodzaj muzykoterapii, która zakończy dzień.

Ponadto w mieście będzie trwała akcja rozdawania ulotek edukacyjnych i znaczków z symbolem akcji - Uśmichnij się - pomóż pokonać raka - Bądź , mająca na celu zachęcenie ludzi do wzrostu świadomości na temat choroby i możliwości wsparcia ludzi chorych, poprzez zainteresowanie, pomoc czy chocby zwykły uśmiech.

 

Padma to Studio gdzie ludzie czują się swobodnie, mają możliwość spotkania się z przyjaciółmi, nawiązania nowych znajomości i poszerzenia swojej wiedzy. Możesz tu zadbać o sprawność fizyczną oraz oddać się relaksowi i zmysłowej przyjemności, jaką dają masaże i zabiegi kosmetyczne oparte na naturalnych produktach roślinnych - olejach, masłach, algach, glinkach i ziołach.

Kierując się holistyczną wiedzą człowieka w Studio Padma pracownicy pragną zredukować nasz codzienny stres, podnieść poziom naszej energii, przywrócić sprawność blask i urodę naszemu ciału. Zapraszamy www.studiopadma.pl

 

Serdecznie zapraszamy osoby z doświadczeniem onkologicznym.

Podziękowanie od organizatorów po udanej akcji.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za udziała w naszej akcji 21 marca br w Warszawie, której celem było holistyczne wsparcie procesu leczenia osób z dośwaidczeniem onkologicznym - poprzez tworzenie pozytywnej energii, wzmacnianie ciała, psyche i radości ducha...

Jesteśmy wdzięczni prowadzącym warsztaty:

Kasi Grupińskiej z Padma Studio za lekcję harmonii między ciałem a duszą w asanach jogi, Monice Leszczyńskiej za pracą nad "całością ciała" w tańcu terapeutycznym, Joasi Świerczyńskiej - za uwalnianie energii twórczej, Norbertowi Kuleszy za dynamiczną medytację Osho i "podróź z czakrami", Lucjanowi - za wspaniałą muzykę świata, zaś wszystkim wolontariuszom - za propagowanie idei naszych fundacji wśród mieszkańców miasta. Specjalne podziękowanie Piotrowi za przygotowanie pysznego wegetariańskiego posiłku między warsztatami w Wilanowie.

Akcja ta utwierdza nas w głębokim przekonaniu o sensie naszych działań, których - już zapowiadamy - bedzie wkrótce więcej.....

Image

Fundacja Pokonaj Raka!

ul. Legionów 107 "D" / 15
81-472 Gdynia

KRS: 0000 387 370
Numer konta: 83 1240 5354 1111 0010 3987 9801

Opowiedz swoją hisorię

To miejsce jest dla Ciebie!Osoby, która chce się podzielić swoim doświadczeniem w walce nie tylko z chorobą lecz również z codziennością. Dzięki Tobie i Twojej historii wiele osób nie będzie się czuło samotnie

Jesteśmy członkiem

Image