Aby żyć trzeba

zwyciężyć strach

Wydawnictwo Medical Media Solutions zaprasza do zapoznania się z kolejną edycją kampanii „Pokonać Raka”. Projekt ukazuje się dziś wraz z dziennikiem „Rzeczpospolita” oraz na dbajozdrowie.info. Jego celem jest zwiększenie świadomości społecznej na temat profilaktyki i leczenia nowotworów oraz przedstawienie rozwiązań, które pomagają w walce z rakiem.

Specjalnie dla naszych czytelników publikacja jest dostępna online: http://medicalms.pl/wp-content/uploads/2016/02/Pokonac- raka-luty-2016.pdf

Publikację otwiera wypowiedź dr.n.med. Janusza Medera - Prezesa Polskiej Unii Onkologii, który przedstawia przyczyny powstawania nowotworów oraz wyjaśnia na co powinniśmy zwrócić uwagę aby zmiejszyć ryzyko zachorowania na raka. O wyzwaniach polskiej onkologii mówią zaproszeni eksperci z organizacji pacjenckich od lat działający dla poprawy opieki onkologicznej w Polsce. Swojego głosu udzielili: Szymon Chrostowski - Prezes Koalicji Pacjentów Onkologicznych, Marta Szklarczuk - Fundacja Rak'n'Roll, Ida Karpińska - Prezes Ogólnopolskiej Organizacji Kwiat Kobiecości, Elżbieta Pomaska - Fundacja Jolanty Kwaśniewskiej Porozumienie bez Barier.

Głównym tematem 4. edycji kampanii jest rak tarczycy. Szacuje się, że w polsce każdego roku na raka tarczycy zachoruje ok. 2,5 tysiąca osób w każdym wieku. Choć w ponad 95% przypadków udaje się go wyleczyć, to proces leczenia oraz kontroli jego skuteczności związany jest często z występowaniem skutków ubocznych. Jednym z najbardziej dotkliwych hipotyreoza, czyli niedoczynności tarczycy wynikająca z odstawienia hormonów tarczycy przed leczeniem radiojodem bądź przed badaniem kontrolnym oceniającym skuteczność leczenia. Płk. prof.dr hab.n.med. Grzegorz Kamiński, kierownik Kliniki Endokrynologii i Terapii Izotopowej Wojskowego Instytutu Medycznego, wyjaśnia czym jest rak tarczycy oraz jak obecnie wygląda jego leczenie, które pozwalają na nieprzerywanie leczenia hormonalnego i wykonanie niezbędnych badań. Z Elżbietą Kozik, Prezes Ruchu Społecznego - Polskie Amazonki, rozmawiamy o kampanii " Motyle pod ochroną ", która jest pierwszą kampanią dla osób z rakiem tarczycy w Polsce. W jej ramach powstał poradnik, w któym pocjenci znajdą odpowiedzi na wszystkie nurtujące ich pytania.

Twarzą kampanii został Tomasz Barański, tancerz i choreograf, zwycięzca programu " Taniec z Gwaizdami ", który kilkanaście miesięcy temu rozpoczął walkę z nowotworem nerki. Przez ten czas nie wypowiadał się na ten temat w mediach, jednak wspomagając edukacyjny charakter kampanii " Pokonać raka " wyjątkowo zgodził się opowiedzieć nam o swoich doświadczeniach i emocjach, jakie towarzyszyły mu w tym trudnym czasie. W procesie leczenia kluczowe jest korzystanie z ośrodków, które zapewniają kompleksową terapię i opiekę, gdzie personel medyczny uwzględnia indywidualne potrzeby pacjenta oraz korzysta z najwyższej klasy sprzętu diagnostycznego i zabiegowego. Europejskie Centrum Zdrowia Otwock może być przykładem placówki, która spełnia wszystkie europejskie standardy.

Zapraszamy również do lektury z dr. Januszem Wojtackim, lekarzem od ponad 20 lat związanym z ruchem hospicyjnym, laureatem nagrody Anioły Medycyny 2015, który opowiada o swoich doświadczeniach pracy lekarza opiekującego się chorymi u schyłku życia. Godnym polecenia jest również wywiad na temat integracyjnego leczenia raka, w którym dr med. Andreas Wasylewski z Małoposlkiego Centrum Hipertermii wyjaśnia, dlaczego istotne jest podejście, które obejmuje metody klasycznej medycyny onkologicznej, immunologii, medycyny naturalnej oraz psychoonkologii.

Polecamy też artykuł, w którym przedstawiamy praktyczne porady jak dbać o zdrowie. W trakcie radioterapii skóra ulega uszkodzeniu, natomiast w przypadku chemioterapii nadmiernemu wysuszeniu. Dr n.farm.Grzegorz Demski z Aurea Pharma wyjaśnia, dlaczego warto w tych sytuacjach korzystać ze specjalistycznych kosmetyków, które zostały stworzone z myślą o pacjentach onkologicznych. W kolejnym artykule dr n.biol.Joanna Zielińska - Tomaszewska, Kierownik Działu Nauki, Badań i Rozwoju Marinex International, przybliża temat zaburzeń odporności organizmu i dowodzi, iż podstawą każdego skutecznego i bezpiecznego leczenia musi być przwidłowe odżywianie.

Poprzez wypowiedzi zaproszonych ekspertów publikacja ma edukować, wspierać, a także zachęcić do rozmów o roli profilaktyki i właściwego leczenia w walce z rakiem. Wydawca ma nadzieję, że publikacja będzie swego rodzaju inspiracją do tego, co należy zrobić, aby nie poddać się podczas walki z chorobą. Zapraszamy do lektury.

Partnerzy strategiczni: Polska Unia Onkologii, Polskie Amazonki - Ruch Społeczny, Europejskie Centrum Zdrowia Otwock, Marinex International.

Partnerzy medialni: rynekzdrowia.pl, medonet.pl, Termedia, zwrotnikraka.pl, onkologia - online.pl, dbajozdrowie.info, forumonkologiczne.pl, ohme.pl

Partnerzy" Polska Koalicja Pacjentów Onkologicznych, Fundacja Rak'n'Roll, Kwiat Kobiecości, Fundacja Jolanty Kwaśniewskiej Porozumienie bez Barier, Fundacja Hospicyjna, Aurea Pharma, Małopolskie Centrum Hipertermii, Lubelskie Hospicjum dla Dzieci i. Małego Księcia, Fundacja Tam i z powrotem, P.F.Ziołolek, LycoLife, Fundacja Pokonaj Raka.

 Więcej informacji:

Damian Sobczyk

Healthcare Project Manager, Medical Madia Solutions

Tel. + 48 530 077 728

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Image

Fundacja Pokonaj Raka!

ul. Legionów 107 "D" / 15
81-472 Gdynia

KRS: 0000 387 370
Numer konta: 83 1240 5354 1111 0010 3987 9801

Opowiedz swoją hisorię

To miejsce jest dla Ciebie!Osoby, która chce się podzielić swoim doświadczeniem w walce nie tylko z chorobą lecz również z codziennością. Dzięki Tobie i Twojej historii wiele osób nie będzie się czuło samotnie

Jesteśmy członkiem

Image