Aby żyć trzeba

zwyciężyć strach

Na trzy dni Wrocław staje się miejscem spotkań ponad podziałami. To ważny dialog nie tylko dla Dolnego Śląska. Po raz pierwszy w ramach Kongresu odbędzie się Forum Trzech Sektorów. Dziękujemy za zaproszenie.

 FORUM TRZECH SEKTORÓW to platforma zaangażowania społecznego władzy, biznesu oraz organizacji pozarządowych.

Niezależnie od tego, jaki ciąg dalszy będzie miała historia Brexitu, jedno jest pewne: przeżywamy gigantyczny, paneuropejski kryzys zaufania do zasad budowania wspólnoty jako takiej. Na róźnych poziomach społecznych relacji walczymy o kapitał społeczny kluczowych przedsięwzięć, a tymczasem właśnie przykład Wielkiej Brytanii pokazuje, że największym zagrożeniem jest zjawisko, które już w tym momencie śmiało możemy nazwać narastaniem antykapitału społecznego. Miliony ludzi są w stanie powiedzieć stanowcze NIE temu, co konstruowało dotąd Europę. Te miliony nie chcą iść na jakikolwiek kompromis, nie analizują także konsekwencji swoich decyzji, ponieważ nie czują się za nie odpowiedzialne. Tę odpowiedzialność zrzucają na instytucje władzy. Tak jakby wymierzały im karę za zawiedzione nadzieje.

Nie bagatelizujmy groźnego, w społecznych konsekwencjach, zjawiska: zanika zaufanie, słabnie siła wspólnoty, pojawiają się roszczenia, które są znamiennym dowodem tego, że ludzie mogą nagle odwrócić się od swoich "przedstawicieli", czyli tych, z którymi chcieli dotąd utożsamiać się w sferze ideowej. To tworzy bardzo trudne warunki dla wszelkich inicjatych społecznych - od dialogu władza lokalna - mieszkańcy, przez CSR, CCI, marketing społecznie zaangażowany, po kwestię społecznego mandatu, którym dysponują polskie organizacje pozarządowe. Skoro wszyscy widzimy, że "ryba psuje się od głowy", to nie pozostaje nam nic innego, jak zacząć naprawiać ją od ogona. Chodzi o pracę na poziomie realnych społeczności, czyli tam gdzie rodzi się skala wartości: moje - nasze- wspólne.

Forum Trzech Sektorów debiutuje w tym roku, ale własnie na starcie bierze na siebie niezwykle ważną rolę: platformy, dzięki której zaczniemy odbudowywać zaufanie obywateli. Obywateli - wyborców, obywateli - konsumentów, wreszcie obywateli - darczyńców, wolontariuszy, podmiotów aktywności społecznej i depozytariuszy idei dobra wspólnego. Jak to zrobić w świecie gnających do przodu nowych technologii, "odhumanizowanych" korporacji, "bezwzględnych" mediów, niestabilnej, prawdopodobnie również finansowo, Unii Europejskiej? Oto wyzwanie dla Forum Trzech Sektorów, z którego wyjść musimy silniejsi i mądrzejsi. Pięć paneli poruszających kluczowe dla środowiska Trzech Sektorów zagadnienia! W każdym panelu szczególni goście:eksperci samorządowi, biznesowi i pozarządowi! Zapraszamy!

 

Image

Fundacja Pokonaj Raka!

ul. Legionów 107 "D" / 15
81-472 Gdynia

KRS: 0000 387 370
Numer konta: 83 1240 5354 1111 0010 3987 9801

Opowiedz swoją hisorię

To miejsce jest dla Ciebie!Osoby, która chce się podzielić swoim doświadczeniem w walce nie tylko z chorobą lecz również z codziennością. Dzięki Tobie i Twojej historii wiele osób nie będzie się czuło samotnie

Jesteśmy członkiem

Image