Aby żyć trzeba

zwyciężyć strach

W dniu dzisiejszym uczestniczymy w II Konferencji zorganizowanej przez Rzecznika Praw Pacjenta oraz Uniwersyteckie Centrum Kliniczne w Gdańsku.

Podobnie jak w ubiegłym roku, wydarzenie będzie miało charakter wykładowo-dyskusyjny, a jego agenda zakłada podział na 4 panele. Podczas pierwszego z nich rozmawiać będziemy na temat obecnego stanu bezpieczeństwa pacjentów w Polsce, w kontekście wprowadzanych przepisów o jakości. Wśród uczestników swój udział potwierdzili m.in. minister zdrowia dr Adam Niedzielski, prezes Narodowego Funduszu Zdrowia Filip Nowak i rektor Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego JM prof. dr hab. Marcin Gruchała.

W dalszej części konferencji porozmawiamy o komunikacji w ochronie zdrowia i jej ważnej roli w procesie diagnozy i leczenia oraz wpływie na bezpieczeństwo. Przedstawimy — opierając się na przykładach — definicję zdarzeń niepożądanych, będziemy także rozmawiać o edukacji. Wykładowcami oraz uczestnikami dyskusji będą przedstawiciele świata nauki, strony publicznej, organizacji pacjentów, medycy, prawnicy i przedstawiciele podmiotów leczniczych.

Image

Fundacja Pokonaj Raka!

ul. Legionów 107 "D" / 15
81-472 Gdynia

KRS: 0000 387 370
Numer konta: 83 1240 5354 1111 0010 3987 9801

Opowiedz swoją hisorię

To miejsce jest dla Ciebie!Osoby, która chce się podzielić swoim doświadczeniem w walce nie tylko z chorobą lecz również z codziennością. Dzięki Tobie i Twojej historii wiele osób nie będzie się czuło samotnie

Jesteśmy członkiem

Image