Aby żyć trzeba

zwyciężyć strach

Dziś nagrywamy audycję radiową w Trójka PR pt." Rak to nie wyrok. To budzenie swojej kobiecości i radości życia"


Fundacja Pokonaj Raka oraz Fundacja Rak'n'Roll lat zmieniają schematy myślenia o chorobie nowotworowej i działają na rzecz poprawy jakości życia chorych.
Nie ma rzeczy niemożliwych

Fundacje takie jak Rak'n'Roll i Pokonaj Raka pokazują też, że nawet w chorobie można realizować swoje marzenia i pasje. Dowodzą, że rak to nie wyrok, że można go pokonać i wrócić do normalnego życia. Przykładem jest inicjatywa "Loty z Mistrzami", o której opowiedziała prezes drugiej z wymienionych wyżej fundacji Katarzyna Gulczyńska.

– Stanęliśmy przed faktem, że jakiekolwiek grupowe spotkania i aktywności będą niemożliwe. Do głowy przyszedł nam pomysł o zrobieniu akcji, w której bierze udział tylko jedna osoba, ale za to w towarzystwie mistrza świata danej dyscypliny – wspominała w "Czasie niezwykłym".

 Na krawędzi życia

Pierwszy lot odbył się z mistrzem świata Wojtkiem Bógdałem (potrójnym indywidualnym mistrzem świata, podwójnym mistrzem Europy i pięciokrotnym mistrzem Polski w locie na motoparolotni – przyp. red.). – Taki lot jest dla nas bardzo symboliczny, dlatego że w chorobie nowotworowej cały czas stoimy na krawędzi życia i to od naszej psychiki zależy, w którym kierunku pójdziemy i czy wybierzemy wersję optymistyczną, czy wersję pesymistyczną – podsumowała Katarzyna Gulczyńska.
Link do audycji, czyli nagraniem:
https://www.polskieradio.pl/9/396/Artykul/2701609,Rak-to-nie-wyrok-To-budzenie-swojej-kobiecosci-i-radosci-zycia

Image

Fundacja Pokonaj Raka!

ul. Legionów 107 "D" / 15
81-472 Gdynia

KRS: 0000 387 370
Numer konta: 83 1240 5354 1111 0010 3987 9801

Opowiedz swoją hisorię

To miejsce jest dla Ciebie!Osoby, która chce się podzielić swoim doświadczeniem w walce nie tylko z chorobą lecz również z codziennością. Dzięki Tobie i Twojej historii wiele osób nie będzie się czuło samotnie

Jesteśmy członkiem

Image