Aby żyć trzeba

zwyciężyć strach

Już po raz czwarty podopieczni Fundacji " Pokonaj raka " wyruszają w Alpy. Przez dziesięć dni przemierzać będziemy alpejskie szlaki pod bacznym okiem przewodników IVBV. Cały masyw Mont Blanc ma długość 165 km. Szlaki przecina siedem dolin.

 Po raz czwarty nasi podopieczni wyruszają w kierunku Alp. W tym roku rozpoczynamy wędrówkę od Aosty. Trasy są przygotowane na 7 godzinne lub 4 godzinne wędrówki. Lecz jak to w górach bywa plany będzie weryfikować pogoda.

Planujemy:

1. Dzień 1

Wjazd do doliny Val Veny. Przejście fragmentem trasy Tour du Mont Blanc. Przejście nad jezioro lodowcowe Lago del Miage. Przejście przez Col Checroui do Courmayeur. Trasa przewidziana jest na ok. 6- 7 godzin. W zależności od tempa uczestników. Wariant krótszy - ok. 4,5 godzin obejmuje przejście do Lago del Miage, dojście do Ref. Elisabetta Soldini i powrót do Courmayeur.

2. Dzień 2

Przejazd z Courmayeur autobusem lokalnym w górne piętro doliny Val Ferret. Przejście jednym z piękniejszych odcinków Tour du Mont Blanc doliną Ferret na przełęcz Grand Col Ferret na 2537 m n p m , zejście do szwajcarskiej miejscowości La Fouly. Czas przejścia ok. 6 godzin bez możliwości skrócenia trasy Tour du Mont Blanc.

3. Dzień 3

Wariant I dla szybko chodzących, to przejście z Champex na dolinę Val d Arpette przełęcz Fenetre d Arpette 2665 m n p m , jest to najwyżej położony punkt na całej trasie Tour du Mont Blanc. Zejście tuż nad językiem lodowca Trient ( Glacier du Trient). Zejscie do miejscowości Trient. Czas przejścia ok. 8 - 9 godzin. Ten wariant będziemy mogli realizować jedynie w przypadku nie zalegania śniegu na przełęczy Fenetr d Arpette. Ostateczną decyzje w takich przypadkach podejmuje przewodnik. Wariant II to przejście z przełęczy Col de la Forclaz przez Bovin do Champex, krótki pobyt nad jeziorem Lac de Champex. Przewidywany czas przejścia ok. 6 godzin.

4. Dzień 4

Planowana trasa to przejście odcinka z Col de la Forclaz do Tre le Champ przez Col de Balme na wysokości 2204 m n p m Po wejściu na Col de Balme otwierają się najpiękniejsze w całym rejonie Mont Blanc nastepujące panoramy:

- opadające w doliny jęzory lodowców Glacier d Argentiere i Mer de Glace oraz Igły Chamonix.

Czas przejścia ok. 5 - 6 godzin.

5. Dzień 5

Planowana trasa to przejście z Tre le Champ do Chamonix Les Praz fragmentem najsłynniejszej w całych Alpach Drogi Balkonowej w masywie Les Aiguilles Rouges, która biegnie wysoko nad Chamonix i Argientiere. Nastepnie przejście nad Lac Blanc, zejście przez Le Flegere. Z La Flegere można zjechać kolejką do Les Praz. Przewidywany czas przejścia to ok. 8 godzin. Wariant krótszy obejmuje przejście z Tre le Champ do La Flegere i zejście lub też zjazd kolejką. Czas przewidywany to ok. 4 godzin

6. Dzień 6

Dzień ten przeznaczamy na zwieczanie Chamonix. Mamy możliwość wjazdu kolejką na Aiquille du Midi na wysokość 3842 m n p m Mamy szansę sprawdzić jak nasz organizm się aklimatyzuje. Choć znawcy twierdzą, że tak któtki pobyt pozwala oszukać organizm, po prostu nie zdąży się zorientować na jakiej wysokości jesteśmy. Polecamy również wjazd na Le Brevent oraz wejście do wnętrza lodowca Mer de Glace, największego lodowca w rejonie Mont Blanc.

7. Dzień 7

Proponujemy przejazd kolejką z Les Houches na 1010 m n p m na Bellevue 1800 m n p m . Przejście fragmentem Tour de Mont Blanc przez Col de Tricot na 2120 m n p m i Chalet de Miage do Les Contamines- Montjoie. Ze szlaku można obserwować fragmenty najbardziej popularnej drogi na Mont Blanc przez Grań Gouter oraz podziwiać języki lodowców: Glacier de Bionnassay, Glacier du Miage i Glacier de Trelatete. Przewidywany czas przejścia to ok. 8 godzin.

8. Dzień 8

Rozpoczynamy od przejazdu nad Lago Maggiore. Po przybyciu w zależności od kondycji uczestników wybieramy przegłosowany wariant trasy.

Wędrując masywem Mont Blanc na całej trasie Tour du Mont Blanc wędrujemy przez trasy prowadzące przez szlaki trzech państw: Fracji, Włoch i Szwajcarii. Najdłuższa trasa prowadzi przez terez Francji a najkrótsza przez Szwajcarii.

Pobyt podopiecznych na trasie Tour de Mont Blanc pozwala nam przyjrzeć się bliżej kandydatom do dalszej wspinaczki na wyższe szczyty. Szanujemy to, że trudy codziennej wędrówki nie są marzeniem dla każdego. A jeśli jest taka szansa i zapał umozliwiamy takie wyjazdy z przyjemnością.

 Więcej zdjęć wkrótce....

 

Image

Fundacja Pokonaj Raka!

ul. Legionów 107 "D" / 15
81-472 Gdynia

KRS: 0000 387 370
Numer konta: 83 1240 5354 1111 0010 3987 9801

Opowiedz swoją hisorię

To miejsce jest dla Ciebie!Osoby, która chce się podzielić swoim doświadczeniem w walce nie tylko z chorobą lecz również z codziennością. Dzięki Tobie i Twojej historii wiele osób nie będzie się czuło samotnie

Jesteśmy członkiem

Image