Aby żyć trzeba

zwyciężyć strach

Miło nam podzielić się informacją, którą nosimy w sercu od pewnego czasu. Pan Profesor Piotr Paleczny wyraził wolę pełnienia funkcji Ambasadora Fundacji " Pokonaj raka ".

 Z wielką satysfakcją pragniemy podzielić się z naszymi Darczyńcami, Podopiecznymi oraz gronem wiernych Sympatyków radosną nowiną - Pan Profesor Piotr Paleczny - wielki wirtuoz fortepianu, legenda światowej pianistyki, zdobywca najwyższych szczytów sztuki muzycznej - wyraził wolę pełnienia AMBASADORA FPR.

To wielkie wsparcie dla naszej działalności oraz uhonorowanie naszych dotychczasowych wysiłków wkładanych w realizację szczytnych celów fundacji.

Dziękujemy, Panie Profesorze.

Ufamy, że w trudnych chwilach zechce Pan wesprzeć nas mądrą radą i dobrym słowem. Zapewniamy, że Pański wizerunek użyczony fundacji spożytkujemy w sposób godny i szlachetny - dla dobra naszych Podopiecznych.

PIOTR PALECZNY,

Należy do grona najwybitniejszych pianistów polskich. Laureat pięciu międzynarodowych konkursów pianistycznych. Studia pianistyczne ukończył na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie, w klasie Prof. Jana Ekiera . Olbrzymi wpływ na ostateczne ukształtowanie Jego osobowości artystycznej wywarła również możliwość kontaktu artystycznego z Arturem Rubinsteinem i Witoldem Lutosławskim. Sukces odniesiony na VIII Międzynarodowym Konkursie im. Fryderyka Chopina otworzył przed Piotrem Palecznym drzwi wielu prestiżowych sal koncertowych na świecie i zapoczątkował karierę, którą Artysta kontynuuje do dziś, prowadząc ożywioną działalność koncertową na wszystkich kontynentach. Występował z najbardziej renomowanymi orkiestrami na świecie, jak choćby: Chicago Symphony, American Symphony, Royal Philharmonic, RAI czy BBC Symphony Orchestra. Prowadził kursy mistrzowskie między innymi w Nowym Yorku, Tokio, Sydney, Buenos Aires, Bordeaux, Paryżu, Toronto czy Maksyku. Od 1993 roku jest dyrektorem artystycznym najstarszego na świecie festiwalu pianistycznego - Międzynarodowego Festiwalu Chopinowskiego w Dusznikach Zdróju. Jest również dyrektorem Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. I.J.Paderewskiego w Bydgoszczy.

W 1998 roku Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej nadał pianiście tytuł naukowy Profesora. Piotr Paleczny prowadzi klasę fortepianu na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Artysta jest odznaczony wieloma wysokimi i prestiżowymi odznaczeniami polskimi i zagranicznymi m.in. Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski, Złotym Medalem " Zasłużony Kulturze - Gloria Artis " i meksykańskim orderem " Aguila Azteca ".

Image

Fundacja Pokonaj Raka!

ul. Legionów 107 "D" / 15
81-472 Gdynia

KRS: 0000 387 370
Numer konta: 83 1240 5354 1111 0010 3987 9801

Opowiedz swoją hisorię

To miejsce jest dla Ciebie!Osoby, która chce się podzielić swoim doświadczeniem w walce nie tylko z chorobą lecz również z codziennością. Dzięki Tobie i Twojej historii wiele osób nie będzie się czuło samotnie

Jesteśmy członkiem

Image