Aby żyć trzeba

zwyciężyć strach

" Cała nasza rodzina zaprosiła Kasię Gulczyńską do pracy z nami przy Fundacji " Bądź ". Kasia ujęła nas projektem " Szczyty życia ", który organizuje. Są to wyjazdy chorych onkologicznie w Góry, zdobywanie szczytów. To jest bardzo w duchu Mamy " - Orina Krajewska, córka Małgosi Braunek

 Małgosia Braunek odeszła 23 czerwca 2014 roku. Jej ostatnim życzeniem było powołanie fundacji - pomocy osobom chorym onkologicznie oraz receptę na zdrowie, jaką stanowią " pogoda ducha oraz uśmiech ".

W Polsce brakuje holistycznego podejścia do ludzi chorych na raka: " leczy się organy, a nie całego człowieka ...." - mawiała Małgosia.

Założona w 2011 roku przez Małgosię Braunek Fundacja " Bądź " ma rozszerzyć zakres działań aby pomóc chorym i ich rodzinom w poszukiwaniu właściwych metod leczenia, zmienić wizerunek choroby nowotworowej, walczyć o holistyczne podejście do Pacjenta.

 Małgorzata Braunek urodzona 30 stycznia 1947 roku w Szamotułach, zmarła 23 czerwca 2014 roku - polska aktorka filmowa i teatralna, nauczycielka zen.

Urodziła się w Szamotułach, jako córka oficera kawalerii i rotmistrza Wojska Polskiego Władysława Braunka i jego żony Ruty Anny z domu Beni. Została wychowana w tradycji luterańskiej, z którą związana była jej matka. Ojciec Małgorzaty Braunek był katolikiem.

Była absolwentką XVIII LO im. Jana Zamoyskiego w Warszawie ( 1966 ), do 1966 roku studiowała w Państwowej Wyźszej Szkole Teatralnej w Warszawie na wydziale aktorskim, której nie ukończyła z powodu rozpoczęcia kariery filmowej. W 1970 roku została wyróżniona jako Gwiazda Sezonu Filmowego. Zagrała w przeszło 20 filmach, w tym " Żywot Mateusza ", " Polowanie na muchy ", "Trzecia część nocy ", " Potop ", " Lalka " ( serial TV ). Poza filmem grała na scenie Teatru Narodowego w Warszawie w latach 1971 - 1974. W latach 80-tych zerwała z aktorstwem, a wróciła do zawodu ok. roku 2001. W 2010 roku zagrała Elźbietę Vogler w spektaklu Krystiana Lupy pt. " Persona. Ciało Simone " w Teatrze Dramatycznym w Warszawie.

Była trzykrotnie zamęźna: z aktorem Januszem Guttnerem, z reżyserem Andrzejem Żuławskim ( rozwód 1976 rok ), a do śmierci z pisarzem i buddystą Andrzejem Krajewskim. Była matką reżysera Xawerego Żuławskiego oraz aktorki Oriny Krajewskiej.

Była buddystką, zwierzchnikiem Związku Buddyjskiego Kanzeon, 25 stycznia 2011 roki otrzymała tytuł roshiego od roshiego Dennisa Genpo Merzela. Wspiera ruch na rzecz praw człowieka w Chińskiej Republice Ludowej. Była wegetarianką, wspierała akcje na rzecz praw zwierząt.

11 kwietnia 2014 roku została odznaczona złotym medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis. Postanowieniem Prezydenta Polski Bronisława Komorowskiego 22 kwietnia 2014 roku została odznaczona Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Poslki za wybitne osiągnięcia w pracy artystycznej i społecznej oraz za zasługi na rzecz przemian demokratycznych w Polsce.

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/testament-malgosi/bxhjq

Image

Fundacja Pokonaj Raka!

ul. Legionów 107 "D" / 15
81-472 Gdynia

KRS: 0000 387 370
Numer konta: 83 1240 5354 1111 0010 3987 9801

Opowiedz swoją hisorię

To miejsce jest dla Ciebie!Osoby, która chce się podzielić swoim doświadczeniem w walce nie tylko z chorobą lecz również z codziennością. Dzięki Tobie i Twojej historii wiele osób nie będzie się czuło samotnie

Jesteśmy członkiem

Image