Aby żyć trzeba

zwyciężyć strach

RAK TO DIAGNOZA - NIE WYROK !!! POKONAJ RAKA - WYGRAJ ŻYCIE !!!! Od wielu lat dajemy wiarę i nadzieję, że raka można pokonać i wrócić do życia pełnego pasji i marzeń. Nasi Podopieczni są zdolni zmierzyć się nie tylko z trudami życia po własnych doświadczeniach ale przede wszystkich pokazują innym jak warto w życiu cenić każdą chwilę i realizować własne marzenia.

Co udało nam się zrealizować w 2014 roku w części za pieniądze sponsorów ale również za te otrzymane z wpłat z 1 % podatku dochodowego. Nikt z naszego zespołu nie otrzymuje wynagrodzenia. Pomagamy z serca.

RAK TO DIAGNOZA - NIE WYROK !!!! POKONAJ RAKA - WYGRAJ ŻYCIE !!!!

Od wielu lat dajemy wiarę i nadzieję, że raka można pokonać i wrócić do życia pełnego pasji i marzeń. Nasi Podopieczni są zdolni zmierzyć się nie tylko z trudami życia po własnych doświadczeniach ale przede wszystkim pokazują jak warto w życiu cenić każdą chwilę i realizować własne marzenia.

Co udało się zrealizować w 2014 roku m.in za pieniądze sponsorów ale również za te otrzymane z 1% podatku dochodowego.

Nikt z zespołu FPR nie otrzymuje wynagrodzenia. Pomagamy z potrzeby serca.

Oto nasze kalendarium:

- styczeń 2014 r.

Nasza Podopieczna Małgosia na zaproszenie Wielkopolskiego Centrum Onkologii wzięła udział w konferencji pt. "Życie po chorobie nowotworowej w teorii i praktyce", na której wystąpiła z prezentacją "Moje Kilimanjaro".

Kolejny raz pokazaliśmy, że warto dzielić się dobrem uczestnicząc w XII Balu Dobroczynnym organizowanym przez Annę & Rafała Dutkiewiczów we Wrocławiu. Dotychczas zostało zebrane ponad 14 mln złotych m.in na rzecz budowy "Przylądka Nadziei".

- luty 2014 r.

Nasz Podopieczny Dominik z okazji Światowego Dnia Walki z Rakiem wziął udział w specjalnym programie "Polimaty", w którym pokazał że choroba nie zamyka marzeń, pragnień, zmian. Choroba może przewartościować życie Pacjenta. Choroba może zmienić czyjąś rzeczywistość, ale w tej rzeczywistości można się odnaleść.

Grupa kandydatów do udziału w projekcie "Szczyty życia" pod okiem ratownika TOPR-u wzięła udział w szkoleniu zorganizowanym w Tatrach. Byli to: Agata, 2x Kasie & Marek.

Nasza Podopieczna Agata kończy pisanie doktoratu i została doceniona otrzymując stypendium z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Podopieczna Agata & Kasia wzięly udział w Festiwalu "Można? Można? zorganizowanego przez studentów Uniwersytetu Gdańskiego pod tajemniczo brzmiącym tytułem, " Humanitarnie i ekstremalnie".

- marzec 2014 r.

Nasza Małgosia wzięła udział w spotkaniu Liderów Organizacji Pacjenckich w ramach Projektu Obywatelskiego Porozumnienia na Rzecz Onkologii.

Nasza Agata wyrusza w najśmielszą swą podróź i to wcale nie do Borów Tucholskich lecz do Ameryki Środkowej gdzie dla nas zdobyła najwyższy wulkan Gwatemali i Ameryki Śr.

Kasia na zaproszenie studentów Uniwersytetu im. M. Kopernika bierze udział w cyklu spotkań - "Kobiecy sukces ", pokazując jak można się spełniać realizując marzenia poprzez dawanie siebie innym.

- kwiecień 2014 r.

Kasia Gulczyńska przyjęła zaproszenie do udziału w panelu dyskusyjnym Klubu SheXO oranizowanego przez Deloitte, w którym była jedną z prelegentek spotkania nt. "Kobiecy leadeship, a poczucie własnej wartości".

Nasza Małgosia z W-wy wyruszyła w samotną podróź życia drogą Jakuba, czyli Santiago de Compostela, ponad 1000 km werówki po wzgórzach i dolinach Alp francuskich i hiszpańskich.

- maj 2014 r.

Nasza Agata wzięła udział w barwach FPR w biegu - "Prześcignąć raka" - w Gdańsku

W Pomorskim Urzędzie Marszałkowskim wzieliśmy udział w debacie - "Zmiany w onkologii widziane oczami Pacjentów", cieszymy się, że trudną rzeczywistość możemy zmieniać na lepsze.

W kalendarzu maj i w naszych sercach również maj, wyruszamy w celu zdobycia najwyższego szczytu Austrii - "Grossglockner Expedition 2014", czas rozpocząć. Towarzyszy nam himalaistka Agnieszka Bielecka.

- lipiec 2014 r.

Nasza Małgosia z W-wy wzięła udział w audycji radiowej w PR Trójka - Życie jest drogą - dzieląc się ze słuchaczami własnymi doświadczeniami również tymi przeżytymi z nami podczas - Kilimanjaro Expedition 2012.

Nasza Małgosia z Poznania podzieliła się własnymi doświadczeniami z czytelnikami tygodnika - "Chwila dla Ciebie", w reportażu pt. "Zaczęłam życie od nowa".

- sierpień 2014 r.

Ewa wraz z Krysią ruszają w Alpy. Biorą udział w wyprawie "Gran Paradiso 2014"

Agnieszka, Ewa z Jackiem & Kasią zdobywają najwyźszy szczyt Słowacji - Gerlach.

Fundacja Pokonaj raka bierze udział w kampanii Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji promującej nowe zasady zbiórek publicznych przez organizacje pozarządowe.

- wrzesień 2014 r.

Agnieszka, Agata, Beatka, Paulina & Kasia wyruszają na Rysy pod czujnym okiem Heleny Gąsienicy - Roj

- październik 2014 r.

Agnieszka, 2x Ewa, Zbyszek & Kasia kolejny raz mierzą się z Rysami tym razem pod czujnym okiem seniora rodu- Jana Gąsienicy - Roj.

Zbyszek kolejnego dnia wykorzystując "okno pogodowe" zdobywa Giewont.

Pan Profesor Piotr Paleczny - wirtuoz fortepianu, legenda światowej pianistyki,zdobywca najwyższych szczytów sztuki muzycznej - wyraził wolę pełnienia funkcji Ambasadora Fundacji Pokonaj raka.

Na prośbę rodziny & przyjaciół zmarłej w czerwcu Małgorzaty Braunek przyjmujemy prośbę o współpracę i pomoc przy stawianiu pierwszych kroków w działalności Fundacji Bądź.

Nasza Małgosia z Poznania kończy studia podyplomowe na kierunku Ekonomia społeczna w Poznaniu, mamy w tym swój udział.

W St.Clare's College w Oxford powstaje praca dyplomowa na temat dobra realizowanego na rzecz osób z doświadczeniem onkologicznym przez naszą FPR.

Na zaproszenie Akademickiego Klubu "Halny" nasza Podopieczna przedstawia prelekcję " W odwiedzinach u Kamiennego Strażnika".

Nasza Podopieczna Agata broni doktorat z chemii na Politechnice Gdańskiej. To spore doświadczenie- doświadczyć choroby onkologicznej i doświadczać chemicznych reakcji :) Chęć pójścia dalej.....

Image

Fundacja Pokonaj Raka!

ul. Legionów 107 "D" / 15
81-472 Gdynia

KRS: 0000 387 370
Numer konta: 83 1240 5354 1111 0010 3987 9801

Opowiedz swoją hisorię

To miejsce jest dla Ciebie!Osoby, która chce się podzielić swoim doświadczeniem w walce nie tylko z chorobą lecz również z codziennością. Dzięki Tobie i Twojej historii wiele osób nie będzie się czuło samotnie

Jesteśmy członkiem

Image