Aby żyć trzeba

zwyciężyć strach

Wraz z Bądź Fundacją Małgosi Braunek w dniu 23 kwietnia uczestniczyliśmy w forum dialogu na temat - " Jak w Polsce leczyć raka ? Dostępność nowoczesnego leczenia onkologicznego ". Organizatorem forum dialogu jest Polsko - Szwajcarska Izba Gospodarcza oraz Alivia - Fundacja Onkologiczna Osób Młodych.

Fundacja Pokonaj raka & Bądź Fundacja Małgosi Braunek objęła patronat nad projektem.

 Wraz z Bądź Fundacją Małgosi Braunek w dniu 23 kwietnia br uczestniczyliśmy w forum dialogu na temat - " Jak w Polsce leczymy raka ? Dostępność nowoczesnego leczenia onkologicznego ".

Organizatorem forum dialogu jest Polsko - Szwajcarska Izba Gospodarcza oraz Alivia - Fundacja Onkologiczna Osób Młodych. Będzie to już Vl Polsko - Szwajcarskie Forum Dialogu na ten temat.

Wydarzenie jest odpowiedzią na potrzeby rzetelnej diagnozy problemu, z którym codziennie styka się wiele Pacjentów onkologicznych w Polsce - problemu ograniczenia dostępu do nowoczesnego leczenia przeciwnowotworowego.

Dlaczego jest tak wiele dramatycznych apeli o przekazanie środków finansowych na leczenie chorych na raka ?

Czy lekarze mogą swobodnie podejmować decyzje dotyczące sposobu leczenia ?

Jak ten problem postrzegają Pacjenci ?

Czy sytuacja w Polsce różni się od tych w innych krajach Europy ?

Do udziału w dyskusji zaproszone zostały zarówno organizacje działające na rzecz Pacjentów, jak i samych Pacjentów oraz ich lekarzy. Organizatorom zależy na szczegółowej diagnozie problemu dostępności do nowoczesnego leczenia z perspektywy Pacjentów, lekarzy oraz instytucji, dlatego głos każdej osoby, która zetknęła się osobiście z tym tematem będzie bardzo cenny.

Na spotkaniu zaprezentowane zostaną wyniki przygotowanych przez Fundację Alivia: raportu i ankiety.

Raport, " Dostępność innowacyjnych leków onkologicznych w Polsce na tle wybranych krajów Unii Europejskiej oraz Szwajcarii " ( realizacja raportu: firma EY Polska, współpraca: Polsko - Szwajcarska Izba Gospodarcza ).

Ankiety, skierowane wcześniej do środowiska medycznego pt. "Nowoczesne leczenie Pacjentów onkologicznych - pespektywa polskich onkologów klinicznych " ( realiazacja ankiety firma TNS Polska ).

Ankiety, skierowane do Pacjentów " Czy jestem leczony w najlepszy możliwy sposób ? " ( realizacja ankiety: Fundacja Alivia oraz firma TNS Polska ).

Udział w panelu dyskusyjnym potwierdzili eksperci:

Prof. Francesco Di Lorenzo, Prezes Europejskiej Koalicji Chorych na Raka,

Martina Weiss, Szefowa Działu Zakupów Leków i Usług Medycznych, największej szwajcarskiej kasy chorych Helsana,

Prof. Wiesław Jędrzejczak, Kierownik Katedry i Kliniki Hematologii, Onkologii i Chorób Wewnętrznych Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Prof. Cazary Szczylik, Kierownik Kliniki Onkologii w Centrum Szpitala Klinicznego MON Wojskowego Instytutu Medycznego,

Bartosz Poliński, Prezes Fundacji Alivia.

Do udziału w panelu zostali zaproszeni:

Bartosz Arłukowicz, Minister Zdrowia,

Tadeusz Jędrzejczyk, Prezes NFZ

Spotkanie z udziałem dziennikarzy, Pacjentów, lekarzy onkologów i ekspertów ochrony zdrowia odbędzie się 23 kwietnia 2015 roku ( czwartek ) o godzinie 10:00 w Centrum Prasowym Foksal w Warszawie przy ul. Foksal 3/5.

Spotkanie poprowadzi Redaktor Jacek Żakowski.

Patronat Honorowy nad cyklem spotkań z serii Polsko - Szwajcarskie Forum Dialogu objęła Ambasada Szwajcarii w Polsce.

Patronat nad projektem objęły m.in European Cancer Patient Coalition z siedzibą w Brukseli, Fundacja Pokonaj raka & Bądź Fundacja Małgosi Braunek

Image

Fundacja Pokonaj Raka!

ul. Legionów 107 "D" / 15
81-472 Gdynia

KRS: 0000 387 370
Numer konta: 83 1240 5354 1111 0010 3987 9801

Opowiedz swoją hisorię

To miejsce jest dla Ciebie!Osoby, która chce się podzielić swoim doświadczeniem w walce nie tylko z chorobą lecz również z codziennością. Dzięki Tobie i Twojej historii wiele osób nie będzie się czuło samotnie

Jesteśmy członkiem

Image